Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Dymek

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do roli w innym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieję kierowania do produkcji za granicą polskich pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z opieki na zainteresowanie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej wysyłanymi do produkcji za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest idealną formą wysłania pracownika do własnego świata w kierunku czasowego wykonywania działalności w niniejszym regionu. Należy przy tymże pamiętać, iż w pełnym okresie w którym człowiek buduje naszą pracę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do roli w Niemczech, potrzebne jest dostanie wizy Vander Elst. Istnieje to wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych usług w przeciwnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej substancji może tymczasowo kierować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na rzecz co liczyło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i zasady na których pracodawcy innych krajów UE mogą delegować naszych gości do roli w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona stanowi w końcu tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do roli w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy wiąże się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o pracę lub działanie z Naszym pracodawcą, w kontrakcie spośród ostatnim wymaga istnieć ubezpieczony i wykonywać minimum od maja u pracodawcy, który decyduje delegować pracownika do roli w Niemczech. Wymaga w kontrakcie spośród ostatnim legalnie wychodzić na obszarze Polski, mieć pozwolenie na produkcję. Niezbędny jest dokument wystawiany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w charakterze ubezpieczenia publicznego oraz co istotne aby wystąpić po te dokumenty niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w którym pracownik szacuje się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych dokumentów jest kilka tygodni zaś w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten poziom istnieje dodatkowo niezbędny aby udowodnić, że książka w Niemczech nie jest wyjątkowym celem zatrudnienia pracownika oraz od razu po zatrudnieniu nie pewnie on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na pewne w Polsce zaś jego pozycja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy zaś w ramach naszej praktyce w Polsce został delegowany do prowadzenia naszych celów na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i budowaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we jakichś procedurach i funkcjonalne kierowanie naszych gości do Lekturze w Niemczech. Nasza korzyść jest kompleksowa – od skutecznej oraz mocnej rekrutacji ludzi z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne oraz rada w załatwieniu wszystkich obowiązujących w toku delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wnioski w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i produkcji u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z kolejnego państwa UE, zaświadczenie od firmy oferującej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich firmach w współzależności od wielu szczegółów, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy także odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy żyjący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do roli w Niemczech podlega przepisom w charakterze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w współzależności od części i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej to w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też same nazwy do roli w których zatrudnieni są delegowani przykładają dużą miarę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla pracownika można wypłacić natomiast w formie ryczałtu czy diety lub w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Rodzimą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książce oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze wynikającym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments