Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Nowe Warpno

zachodniopomorskie

Zaćma to jedna z wad wzroku, która dotyka przede każdym kobiety stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może doprowadzać do ślepoty, a na wesele są już metody, które idą na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej technologii.

Dobry okulista Kalisz Pomorski

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która daje na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny budowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, natomiast w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który następuje nie wysoce niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Kalisz Pomorski

To tylko poprzez nie usuwana jest kobieta soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie stosowana jest jednocześnie inna soczewka, jaka jest dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w ruchu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Kalisz Pomorski

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z elementu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz modele, co pozwala mu na nowo dobrze funkcjonować w powszednim życiu. Usunięcie zaćmy może spowodować, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i etapem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak zawsze istnieje obecne możliwe, ponieważ nie każda wada może zostać przy tej szans skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy prawdopodobnie żyć także obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany zmniejsza ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Kalisz Pomorski

Co więcej warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z dużych ról połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia korzystniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje obecne możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może wybierać wśród soczewek różnego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z obecnych sposobów posiada własne pewne cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w uwagi z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego tryb życia również inne choroby oczu i wady wzroku, jakie on stanowi. Na tej regule dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da osiągnąć najpozytywniejsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Kalisz Pomorski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o