Wypełniacze do paczek - zabezpieczanie i dekoracja

Wypełniacze do paczek – zabezpieczanie i dekoracja

firmy Poradnik Warto przeczytać

Wypełniacze do paczek – Zakupy na odległość to znak współczesnych czasów. Coraz częściej kupujemy przez Internet nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Dostępność portali aukcyjnych, które umożliwiają takie zakupy oraz ich prosta, intuicyjna obsługa znacznie ułatwiają sprawę. Wszystko to sprawia, że ilość osób decydujących się na zakupy na odległość jest coraz większa, a średnia wieku osób kupujących coraz wyższa.

Wypełniacze do paczek

Rośnie jednak nie tylko ilość kupujących, ale także sklepów internetowych. Większa konkurencja sprawia, że sprzedawcy muszą coraz bardziej zabiegać o klientów i dbać o ich zadowolenie. Jednym z czynników, który na nie wpływa, jest bezpieczeństwo wysyłanych paczek. Konsumenci oczekują, że zamówiony towar zostanie zapakowany w taki sposób, który zagwarantuje dotarcie przesyłki pod wskazany w zamówieniu adres w stanie niepogorszonym.

Kto odpowiada za uszkodzony towar?

Utrata zaufania klientów, którzy otrzymali uszkodzony towar to jednak niejedyna konsekwencja dla sprzedającego. Dla osób, które prowadzą sprzedaż na odległość, znajomość prawa jest tutaj kluczowa.

Sprawę odpowiedzialności za uszkodzony towar rozstrzyga w takich sytuacjach art. 548 § 3 kodeksu cywilnego:

„Jeżeli rzecz sprzedana ma zostać przesłana przez sprzedawcę kupującemu będącemu konsumentem, niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania kupującemu. Za wydanie rzeczy uważa się jej powierzenie przez sprzedawcę przewoźnikowi, jeżeli sprzedawca nie miał wpływu na wybór przewoźnika przez kupującego. Postanowienia mniej korzystne dla kupującego są nieważne.”

Powyższe przepisy mają zastosowanie, jeśli kupującym jest konsument, który nabywa towar na potrzeby prywatne.

Warto zwrócić uwagę także na zapisy art. 559 kodeksu cywilnego, które jasno wskazują, że:

„Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego lub wynikły z przyczyny tkwiącej w rzeczy sprzedanej w tej samej chwili.”

Otrzymanie uszkodzonego towaru, nawet jeśli ten uległ uszkodzeniu w czasie transportu, upoważnia konsumenta do dochodzenia swoich praw u sprzedającego.

Jak zabezpieczyć towar

W dobrze rozumianym interesie sprzedającego jest zatem takie zabezpieczenie przesyłki, które zagwarantuje, iż ta dotrze do kupującego w stanie nienaruszonym. Wpłynie to korzystnie na wizerunek sklepu i uchroni sprzedawcę przed ewentualnymi roszczeniami ze strony kupującego.

Właściwe zabezpieczenie przesyłki możliwe jest dzięki dostępnemu na rynku szerokiemu asortymentowi akcesoriów do pakowania. Znajdują się wśród nich: kartony tekturowe, tuby kartonowe, koperty bąbelkowe, folia stretch, folia bąbelkowa, poduszki powietrzne, kątowniki, wypełniacze do paczek i wiele innych.

Szczególną grupę stanowią tutaj wypełniacze do paczek, których zadaniem jest unieruchomienie przedmiotu wewnątrz paczki. Ma to uchronić towar przed ewentualnymi uszkodzeniami w transporcie. Podobne zastosowanie mogą znaleźć również poduszki powietrzne i folia bąbelkowa.

Wypełniacze do paczek

Jednym z podstawowych błędów sprzedających jest niewłaściwy dobór opakowania oraz wypełniacza paczki do rodzaju i właściwości przedmiotu. Kryteria, na które warto zwrócić uwagę to między innymi:

  • Kształt i wielkość wysyłanego przedmiotu,
  • Ciężar produktu,
  • Wrażliwość na wstrząsy, drgania oraz podatność na uszkodzenia mechaniczne,
  • Czy przedmiot posiada wystające elementy, które mogą ulec uszkodzeniu w trakcie transportu,
  • Ilość pustych przestrzeni powstałych w kartonie po spakowaniu produktu.

Szeroki wybór wypełniaczy pozwala zdecydować się na taki, który możliwie najlepiej zabezpieczy wysyłany przedmiot.

Poduszki powietrzne

Świetnie amortyzują wstrząsy oraz drgania. Skutecznie chronią przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Nie należy ich jednak stosować w przypadku ostrych przedmiotów, które mogą naruszyć ich strukturę.
Doskonale nadają się do zabezpieczania większych gabarytowo przedmiotów. Podczas magazynowania nie zajmują dużo miejsca. Poduszki napełnia się dopiero podczas zabezpieczania paczek. Są lekkie, funkcjonalne i dobrze chronią towar.

Wypełniacze w postaci sypkiej

Flopak, Skrobak, kostka styropianowa, chipsy i inne wypełniacze EPS. Wypełniacze w postaci sypkiej doskonale wypełniają wolne przestrzenie opakowania. Zabezpieczają w ten sposób przed drganiami, otarciami i innymi uszkodzeniami.

Nie wszystkie jednak sprawdzają się do zabezpieczania ciężkich przedmiotów. Flopak i Skrobak są stosunkowo miękkie i przy większych ciężarach mogą ulegać odkształceniom. Pod wpływem ciężaru przedmiot opada na dno kartonu, przez co nie jest właściwie zabezpieczony. Ten rodzaj wypełniacza lepiej sprawcza się przy mniejszych paczkach i lżejszych przedmiotach.

Na uwagę zasługuje kostka styropianowa oraz wypełniacz z pianki. Dobrze zabezpieczają towar i nie ulegają odkształceniom w takim stopniu jak te opisane powyżej.

Inne wypełniacze

Do zabezpieczania towaru wewnątrz przesyłki może posłużyć też folia bąbelkowa oraz pianka polietylenowa. Obie znajdują zastosowanie zarówno do owijania przedmiotów, jak i wypełniania wolnych przestrzeni w paczce. W niektórych przypadkach stosowana jest także wiolina. Choć stosowana jest czasem do zabezpieczania przesyłek, ma jednak bardziej walory dekoracyjne niż cechy umożliwiające skuteczną ochronę.

Właściwe zabezpieczenie towaru przed uszkodzeniem w czasie transportu ma ogromne znaczenie zarówno na klienta, jak i sprzedającego.

Więcej informacji na temat wypełniaczy do paczek i zabezpieczania towaru znaleźć można na stronie https://opakowania24.eu

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments