Polska przekaże na uchodźców ponad 10 milionów dolarów!

Premier Mateusz Morawiecki w specjalnym oświadczeniu poinformował opinię publiczną o planowanej pomocy dla uchodźców.

Polski rząd postanowił wydać jednoznaczny komunikat dotyczący pomocy Polski dla uchodźców. Premier Mateusz Morawiecki na popularnym serwisie internetowym Twitter, opublikował we wtorek specjalny spot dotyczący planowanej pomocy dla uchodźców. Jak powszechnie wiadomo premier Mateusz Morawiecki od poniedziałku jest z wizytą w Libanie i najprawdopodobniej właśnie to spowodowało wydanie tego komunikatu.

” Najbardziej realna i najbardziej konkretna pomoc dla uchodźców może być świadczona na miejscu, w tych krajach, z których oni chcą wyjeżdżać albo do których właściwie chcą wrócić, woleliby zostać, ale nie mają stworzonych warunków, odpowiednich warunków do życia, posyłania dzieci do szkoły, do leczenia. ” – przekonuje w oświadczeniu premier Mateusz Morawiecki.
Informuje on, że Polska jest już mocno zaangażowana pomoc dla uchodźców ” poprzez wsparcie techniczne, wsparcie logistyczne „. Premier Mateusz Morawiecki wyraża głęboką chęć zaangażowania polskich firm w budowę domów, aby uchodźcy chcący powrócić do swojej ojczyzny mieli gdzie zamieszkać. Odbudowa zniszczonych budynków ma także na celu zachęcenie uchodźców do pozostania w ich kraju. Pomimo tak płomiennego zaangażowania naszego rządu w pomoc dla uchodźców premier Mateusz Morawiecki w swoim oświadczeniu zaznaczył, ” że jako suwerenne państwo mamy prawo do decydowania o naszej polityce imigracyjnej: kogo przyjmować, kogo nie przyjmować. ”

Pomoc, jaką Polska oferuje dla uchodźców, poniedziałkowy poranek została skonsultowane z premierem Libanu oraz członkami jego gabinetu. Zaoferowane środki techniczne i finansowe, jakie nasz rząd chcę świadczyć dla rządu libańskiego, mają być zarówno najbardziej wartościowe dla uchodźców jak i dla interesów naszego państwa.

Pomoc finansowa, jaką zadeklarował premier Mateusz Morawiecki, to dziesięć milionów dolarów, które wykorzystane mają zostać na budowę domów modułowych dla syryjskich uchodźców w Libanie. Polska ma także zwiększyć nakłady finansowe na pomoc humanitarną dla uchodźców, którzy zmuszeni zostali do ucieczki z terenów ogarniętych wojną. Dotyczyć ma to jednak tylko tych, którzy chcą pozostać w bezpiecznym miejscu położonym najbliżej swojego kraju.

Oprócz intensywnych rozmów z premierem Libanu oraz jego rządem, premier Mateusz Morawiecki w swojej dwudniowej wizycie znalazł również czas na złożenie kwiatów pod pomnikiem byłego premiera Rafika Haririego oraz wpis do księgi pamiątkowej. Oprócz tego szef polskiego rządu spotkał się z prezydentem Libanu Michelem Aounem, odwiedził Polski cmentarz wojenny oraz prowadził rozmowy z pracownikami Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej z Kubajat, którzy na jego polecenie organizują pomoc dla znajdujących się w Libanie uchodźców z Syrii.
Według danych zebranych przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców aktualnie w Libanie przebywa prawie milion zarejestrowanych uchodźców z Syrii. Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy uciekający z ogarniętej wojną Syrii, rejestrują się liczba ta może być znacznie wyższa. Liczbę zarejestrowanych syryjskich uchodźców na całym świecie szacuje się na 5,5 miliona osób. Zdecydowana większość przebywa w krajach sąsiadujących z Syrią, na terenach miejskich gdzie zdecydowanie łatwiej zorganizować pomoc.

17 thoughts on “Polska przekaże na uchodźców ponad 10 milionów dolarów!

 • Luty 15, 2018 o 11:40 am
  Permalink

  Dla polskich rodzin i dzieci pieniędzy nie ma a dla obcych są, jaka to jets sprawiedliwość. U nas w kraju ten kto biedny i nie ma pieniędzy to zabierają nawet dzieci, gdy rodzina nie ma na utrzymanie rodziny.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 11:43 am
  Permalink

  Piękny gest ze strony naszego rządu u ogólnie kraju. trzeba popierać takie akcje, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Ja sama jak mogę to pomagam w celach charytatywnych. Ci ludzie też potrzebują normalnie żyć.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 11:46 am
  Permalink

  Owszem uchodźcy też ludzie, a my Polacy to nie. Ile jest bezdomnych również i w naszym kraju, ile zamarza, o tych ludziach nikt nie pomyśli. Ale co poradzić na to, każdy żyje jak może.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 11:49 am
  Permalink

  Jeśli się chce to można pomóc, ale znając nasz rząd to na pewno ma jakiś w tym cel, też chce dla naszego kraju jak najlepiej. W końcu to jest duża akcja, pomoc ludziom to znak że myślą też o innych.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 11:52 am
  Permalink

  kto kiedyś powiedział, żeby nieść pomoc potrzebującym. takie gesty świadczą o naszym kraju, że jesteśmy pomocni, miejmy nadzieje, że i nam kiedyś zostanie udzielona pomoc jeśli będziemy w takiej sytuacji.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 11:54 am
  Permalink

  nasz prezydent Duda i tak wiele zrobił dla naszego kraju, samo to że wprowadził program 500+ to już dużo dało dla rodzin, zwłaszcza dla tych wielodzietnych. o naszym kraju również myśli 🙂

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 11:55 am
  Permalink

  Oby tak dalej. Najpierw pomagamy humanitarnie, a później działamy gospodarczo. Np. odbudowujemy infrastrukturę i polska gospodarka będzie miała się jeszcze lepiej.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 11:56 am
  Permalink

  Pomijając fakt iż, w naszym kraju ciągle nie ma na nic pieniędzy, to jeszcze obcym ludziom będą dawać kasę na ich domy, a na nasze domy nie da nam nikt, sami musimy zapracować na to.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 11:58 am
  Permalink

  Nie mamy co narzekać, w innych krajach panuje taka bieda, że ich dzieci nawet nie wiedzą co to jest komputer czy tablet. Pomagać trzeba, popieram ich gest i chęć pomocy.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 12:01 pm
  Permalink

  Jestem za tym również, aby nieść pomoc potrzebującym. Jeszcze w naszym kraju nie jest tak źle, wiadome – innym może się wydawać dlaczego obcym dadzą a mi nie, nasz rząd tak zadecydował.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 12:05 pm
  Permalink

  Co by nie było, i tak nasze gadanie tu nic nie da, rząd chce pomóc uchodźcom to niech pomaga, nie ma co zachodzić w głowę. Ludzie nie mają się gdzie schronić, to im pomagają jak mogą, inne kraje również niosą im pomoc.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 12:08 pm
  Permalink

  Możemy tylko polemizować, ale ja i tak jestem za tym aby tym biednym ludziom pomagać, fajnie jest słyszeć o swoim kraju, iż nie jest samolubny lecz ma chęci pomagania innym potrzebującym.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 12:11 pm
  Permalink

  Trzeba pomyśleć o tych biednych dzieciach, co one przeżywają, nie mają nic tylko słyszą o wojnie w swoim kraju. One też chciały by normalnie chodzić do szkoły w swoim kraju.Należy im pomóc.

  Odpowiedz
 • Luty 15, 2018 o 12:14 pm
  Permalink

  Biedni ludzie i tyle, współczuję im bardzo, to co muszą przezywać. Cieszmy się, że my nie mamy takich problemów, że nie musimy uciekać do innego miejsca aby się schronić.

  Odpowiedz
 • Luty 16, 2018 o 5:22 pm
  Permalink

  Dla naszych polskich rodzin brak pieniędzy, a będą dawać uchodźcom. Moim zdaniem jest to jakaś paranoja… najpierw powinno się zadbać o swoich obywateli, a dopiero później o innych…

  Odpowiedz
 • Luty 27, 2018 o 11:24 am
  Permalink

  Dobrze, że Polska daje pieniądze na pomoc dla uchodźców, z jednej prostej przyczyny, nie będą oni emigrować do naszego kraju. Rząd nie zgodził się na obowiązkową relokację uchodźców z obawy przed atakami z ich strony. Widać przecież co dzieje się we Francji. Szkoda tylko, że dla uchodźców Polska da znowu 10 milionów dolarów, a u nas nie da 500+ na pierwsze dziecko. Cóż.

  Odpowiedz
 • Marzec 7, 2018 o 11:38 am
  Permalink

  Dla naszych dzieci pieniędzy nie ma, wymyślają co rusz to dziwniejsze kryteria (nie tylko dochodowe), aby dostać zasiłek rodzinny, albo 500+ to trzeba najpierw 5 razy na gminę biegać bo zawsze coś im nie pasuje. A tu się dowiadujemy, że nasz nowy premier jest bardzo hojny! Ale nie dla polskich dzieci lecz dla uchodźców!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *