Polska przekaże na uchodźców ponad 10 milionów dolarów!

Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki w specjalnym oświadczeniu poinformował opinię publiczną o planowanej pomocy dla uchodźców.

Polski rząd postanowił wydać jednoznaczny komunikat dotyczący pomocy Polski dla uchodźców. Premier Mateusz Morawiecki na popularnym serwisie internetowym Twitter, opublikował we wtorek specjalny spot dotyczący planowanej pomocy dla uchodźców. Jak powszechnie wiadomo premier Mateusz Morawiecki od poniedziałku jest z wizytą w Libanie i najprawdopodobniej właśnie to spowodowało wydanie tego komunikatu.

” Najbardziej realna i najbardziej konkretna pomoc dla uchodźców może być świadczona na miejscu, w tych krajach, z których oni chcą wyjeżdżać albo do których właściwie chcą wrócić, woleliby zostać, ale nie mają stworzonych warunków, odpowiednich warunków do życia, posyłania dzieci do szkoły, do leczenia. ” – przekonuje w oświadczeniu premier Mateusz Morawiecki.
Informuje on, że Polska jest już mocno zaangażowana pomoc dla uchodźców ” poprzez wsparcie techniczne, wsparcie logistyczne „. Premier Mateusz Morawiecki wyraża głęboką chęć zaangażowania polskich firm w budowę domów, aby uchodźcy chcący powrócić do swojej ojczyzny mieli gdzie zamieszkać. Odbudowa zniszczonych budynków ma także na celu zachęcenie uchodźców do pozostania w ich kraju. Pomimo tak płomiennego zaangażowania naszego rządu w pomoc dla uchodźców premier Mateusz Morawiecki w swoim oświadczeniu zaznaczył, ” że jako suwerenne państwo mamy prawo do decydowania o naszej polityce imigracyjnej: kogo przyjmować, kogo nie przyjmować. ”

Pomoc, jaką Polska oferuje dla uchodźców, poniedziałkowy poranek została skonsultowane z premierem Libanu oraz członkami jego gabinetu. Zaoferowane środki techniczne i finansowe, jakie nasz rząd chcę świadczyć dla rządu libańskiego, mają być zarówno najbardziej wartościowe dla uchodźców jak i dla interesów naszego państwa.

Pomoc finansowa, jaką zadeklarował premier Mateusz Morawiecki, to dziesięć milionów dolarów, które wykorzystane mają zostać na budowę domów modułowych dla syryjskich uchodźców w Libanie. Polska ma także zwiększyć nakłady finansowe na pomoc humanitarną dla uchodźców, którzy zmuszeni zostali do ucieczki z terenów ogarniętych wojną. Dotyczyć ma to jednak tylko tych, którzy chcą pozostać w bezpiecznym miejscu położonym najbliżej swojego kraju.

Oprócz intensywnych rozmów z premierem Libanu oraz jego rządem, premier Mateusz Morawiecki w swojej dwudniowej wizycie znalazł również czas na złożenie kwiatów pod pomnikiem byłego premiera Rafika Haririego oraz wpis do księgi pamiątkowej. Oprócz tego szef polskiego rządu spotkał się z prezydentem Libanu Michelem Aounem, odwiedził Polski cmentarz wojenny oraz prowadził rozmowy z pracownikami Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej z Kubajat, którzy na jego polecenie organizują pomoc dla znajdujących się w Libanie uchodźców z Syrii.
Według danych zebranych przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców aktualnie w Libanie przebywa prawie milion zarejestrowanych uchodźców z Syrii. Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy uciekający z ogarniętej wojną Syrii, rejestrują się liczba ta może być znacznie wyższa. Liczbę zarejestrowanych syryjskich uchodźców na całym świecie szacuje się na 5,5 miliona osób. Zdecydowana większość przebywa w krajach sąsiadujących z Syrią, na terenach miejskich gdzie zdecydowanie łatwiej zorganizować pomoc.

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JolantaEwelina C.P.marla2214Damianjareczek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa
Gość
Ewa

Dla polskich rodzin i dzieci pieniędzy nie ma a dla obcych są, jaka to jets sprawiedliwość. U nas w kraju ten kto biedny i nie ma pieniędzy to zabierają nawet dzieci, gdy rodzina nie ma na utrzymanie rodziny.

grażynka
Gość
grażynka

Piękny gest ze strony naszego rządu u ogólnie kraju. trzeba popierać takie akcje, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Ja sama jak mogę to pomagam w celach charytatywnych. Ci ludzie też potrzebują normalnie żyć.

Kuba
Gość
Kuba

Owszem uchodźcy też ludzie, a my Polacy to nie. Ile jest bezdomnych również i w naszym kraju, ile zamarza, o tych ludziach nikt nie pomyśli. Ale co poradzić na to, każdy żyje jak może.

Halina
Gość
Halina

Jeśli się chce to można pomóc, ale znając nasz rząd to na pewno ma jakiś w tym cel, też chce dla naszego kraju jak najlepiej. W końcu to jest duża akcja, pomoc ludziom to znak że myślą też o innych.

Paweł
Gość
Paweł

kto kiedyś powiedział, żeby nieść pomoc potrzebującym. takie gesty świadczą o naszym kraju, że jesteśmy pomocni, miejmy nadzieje, że i nam kiedyś zostanie udzielona pomoc jeśli będziemy w takiej sytuacji.

Kamillo
Gość
Kamillo

nasz prezydent Duda i tak wiele zrobił dla naszego kraju, samo to że wprowadził program 500+ to już dużo dało dla rodzin, zwłaszcza dla tych wielodzietnych. o naszym kraju również myśli 🙂

Daniel
Gość
Daniel

Oby tak dalej. Najpierw pomagamy humanitarnie, a później działamy gospodarczo. Np. odbudowujemy infrastrukturę i polska gospodarka będzie miała się jeszcze lepiej.

justysia
Gość
justysia

Pomijając fakt iż, w naszym kraju ciągle nie ma na nic pieniędzy, to jeszcze obcym ludziom będą dawać kasę na ich domy, a na nasze domy nie da nam nikt, sami musimy zapracować na to.

Grześ
Gość
Grześ

Nie mamy co narzekać, w innych krajach panuje taka bieda, że ich dzieci nawet nie wiedzą co to jest komputer czy tablet. Pomagać trzeba, popieram ich gest i chęć pomocy.

sebastian
Gość
sebastian

Jestem za tym również, aby nieść pomoc potrzebującym. Jeszcze w naszym kraju nie jest tak źle, wiadome – innym może się wydawać dlaczego obcym dadzą a mi nie, nasz rząd tak zadecydował.

Karol
Gość
Karol

Co by nie było, i tak nasze gadanie tu nic nie da, rząd chce pomóc uchodźcom to niech pomaga, nie ma co zachodzić w głowę. Ludzie nie mają się gdzie schronić, to im pomagają jak mogą, inne kraje również niosą im pomoc.

Sabinka
Gość
Sabinka

Możemy tylko polemizować, ale ja i tak jestem za tym aby tym biednym ludziom pomagać, fajnie jest słyszeć o swoim kraju, iż nie jest samolubny lecz ma chęci pomagania innym potrzebującym.

jareczek
Gość
jareczek

Trzeba pomyśleć o tych biednych dzieciach, co one przeżywają, nie mają nic tylko słyszą o wojnie w swoim kraju. One też chciały by normalnie chodzić do szkoły w swoim kraju.Należy im pomóc.

Damian
Gość
Damian

Biedni ludzie i tyle, współczuję im bardzo, to co muszą przezywać. Cieszmy się, że my nie mamy takich problemów, że nie musimy uciekać do innego miejsca aby się schronić.

marla2214
Gość
marla2214

Dla naszych polskich rodzin brak pieniędzy, a będą dawać uchodźcom. Moim zdaniem jest to jakaś paranoja… najpierw powinno się zadbać o swoich obywateli, a dopiero później o innych…

Ewelina C.P.
Gość
Ewelina C.P.

Dobrze, że Polska daje pieniądze na pomoc dla uchodźców, z jednej prostej przyczyny, nie będą oni emigrować do naszego kraju. Rząd nie zgodził się na obowiązkową relokację uchodźców z obawy przed atakami z ich strony. Widać przecież co dzieje się we Francji. Szkoda tylko, że dla uchodźców Polska da znowu 10 milionów dolarów, a u nas nie da 500+ na pierwsze dziecko. Cóż.

Jolanta
Gość
Jolanta

Dla naszych dzieci pieniędzy nie ma, wymyślają co rusz to dziwniejsze kryteria (nie tylko dochodowe), aby dostać zasiłek rodzinny, albo 500+ to trzeba najpierw 5 razy na gminę biegać bo zawsze coś im nie pasuje. A tu się dowiadujemy, że nasz nowy premier jest bardzo hojny! Ale nie dla polskich dzieci lecz dla uchodźców!!!