Już wkrótce dodatkowe pięćset plus będzie wypłacone także seniorom. Srawdzamy jakie będą zmiany.

Seniorzy otrzymają podwyżki emerytur a także dodatkowe świadczenie w postaci pięćset plus. Robimy mały przegląd finansów w 2018 roku. Czy podwyżki są czymś podyktowane?

Już wkrótce 500 plus wypłacane będzie nie tylko dla dzieci. Tak. Otóż świadczenie w tej wysokości ma być również wypłacane seniorom, którzy aktualnie posiadają wynagrodzenie nieprzekraczające tysiąc pięćset złotych. Nie jest jeszcze ustalone, czy dodatek będzie w kwocie brutto, czy netto, ale faktem jest to, że seniorzy otrzymają dodatkowe pieniądze. Wiadomo jeszcze, że będzie to jednorazowy zastrzyk gotówki dla naszych seniorów.

Dodatkowo ustalono, że najniższa emerytura będzie wyższa o 118 złotych. Tak więc możemy liczyć na nieco większe pieniądze. Tak, więc jeśli seniorzy mają najniższą emeryturę, będą mogli liczyć na jej podwyżkę, a także na dodatek w postaci 500 plus. Jednak seniorzy posiadający emerytury powyżej 1500 złotych nie otrzymają dodatkowej kwoty. Koszt całego projektu wyniesie w przybliżeniu 2,5 miliarda złotych, nawet do 5 miliardów. Potencjalny zasięg to 6 miliardów osób, które otrzymają jednorazową gotówkę. W tym gronie znajdują się także osoby, które pobierają rentę socjalną i świadczenie przedemerytalne.

Natomiast kwota wolna od podatku będzie wynosiła 6600 złotych.

Jak więc widać, będziemy mieli więcej pieniędzy, jednak musimy się też liczyć z większymi wydatkami, na podstawowe artykuły. Jak wiadomo, ceny wciąż rosną i rosnąć będą. Nie da się tego ukryć, podwyżki równoważą dodatkowe wydatki. Ryby, mięsa, czy też leki cały czas są coraz to droższe i Polacy mają problem finansowy przede wszystkim w aptekach, wiadomo bowiem, jak ważne to jest dla każdego z nas, a szczególnie dla osób starszych. Wciąż staramy się dorównać standardom unijnym i stąd to całe zamieszanie. Pocieszający jest jednak fakt, że nie zostaliśmy pozostawieni przez państwo sami sobie i że ktoś jednak wziął pod uwagę trudną już sytuację zwykłych obywateli.

Niestety złą wiadomością jest to, że póki co nie zostały podjęte wystarczające kroki dotyczące świadczenia 500 plus dla seniorów. Pozostaje nam czekać i obserwować, co się wydarzy w tej sprawie. Wiosna już niebawem i być może dodatek zostanie przyznany.

42 thoughts on “Już wkrótce dodatkowe pięćset plus będzie wypłacone także seniorom. Srawdzamy jakie będą zmiany.

 • Luty 18, 2018 o 5:38 pm
  Permalink

  No w końcu coś ruszy z tą kasą dla naszych dziadków, bo póki co to niektórzy mają marne te emerytury i ciężko wyżyć za te parę groszy, bo co to jest 1000 zł w dzisiejszych czasach.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 5:41 pm
  Permalink

  Tak, kasa w dzisiejszych czasach idzie jak woda, a potrzeb coraz więcej, a starsi ludzie potrzebują wiadomo przede wszystkim na leki oraz lekarzy, a ceny leków też są wysokie.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 5:43 pm
  Permalink

  dodatkowy pieniądz każdemu się przyda, no ale cóż znając nasz kraj i przepisy na pewno próg jakiś będzie aby dostać w całości te 500 dla seniorów, a im większa emerytura tym mniejsza kasa.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 5:47 pm
  Permalink

  Waloryzacje emerytur też nie są za wysokie, ale dobre i te parę groszy wiadome, zawsze to już coś. Każdy musi sobie jakoś radzić, bo kto w dzisiejszych czasach się kimś przejmuje.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 5:49 pm
  Permalink

  Wszystko z biegiem czasu idzie w górę, dali 500+ dla dzieciaków – poszło, dadzą 500+ seniorom, ciekawe czy tez pójdą w górę ceny, przecież to ma być tylko jednorazowe świadczenie.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 5:52 pm
  Permalink

  Śmiech na sali po prostu, kiedyś ci starsi ludzie pracowali, a teraz emerytury mają takie, że płakać się chce. Moja babcia jest sama i ma tylko 1300 zł i musi opłacić rachunki plus leki, a jedzienie i cała reszta. szok..

  Odpowiedz
  • Luty 18, 2018 o 5:54 pm
   Permalink

   Ale cóż zrobić, jedynie teraz to wnuczki czy dzieci mogą pomóc swoim dziadkom czy rodzicom jeśli im nie wystarcza na bieżące wydatki, bo wiadomo życie teraz w Polsce jest drogie.

   Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 5:57 pm
  Permalink

  te emerytury to mogli by podnieść tym naszym biednym seniorom, a nie tak jak co roku podnoszą po 5 zł, co to za kwota w ogóle jest, wszyscy w rządzie mają wypłaty po 20 tys na miesiąc, a emerytom podniosą śmieszna stawkę.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 6:01 pm
  Permalink

  życie jest drogie, a opłaty już nawet szkoda gadać, ale dadzą jednorazowe 500 + seniorom i będą dumni z siebie, że przecież myślą i o naszych seniorach. niech lepiej podniosą emerytury ze 100 zł, to będą mieć co miesiąc już więcej.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 6:06 pm
  Permalink

  Powinien każdy dostać kasę a nie wyjątki chcą robić, co to jest 1500 zł i to pewnie jeszcze brutto , na rękę wezmą 1300 niecałe i żyj człowieku za to, hehe. Co tu dużo mówić niby dają a dadzą tylko tym co najmniej mają a reszta?

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 6:17 pm
  Permalink

  Dobre i to jak dostaną, te 500 plus każdemu z naszych dziadków na pewni dużo wspomoże. Samo życie jakie drogie jest a jak jest babcia lub dziadek sam, to co wtedy, mam dziadka co sam mieszka to wiem jak wygląda jego życie.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 6:21 pm
  Permalink

  no tak nieco większe pieniądze, zwykli ludzie muszą liczyć każdą złotówkę a co można za to kupić, nawet nie raz na waciki nie wystarcza a co dopiero jakieś szaleństwa, o których każdy nie raz marzy.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 6:23 pm
  Permalink

  Moi dziadkowie razem mają emerytury ponad 2 tysiące, i nie wiedzą jak rozporządzić kasę, ale pomagamy im też jak możemy. Ale jakby było to jednorazowe świadczenie to dużo im pomoże.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 6:27 pm
  Permalink

  Ciekawe czy w ogóle dadzą 500 plus, jak dopiero są przymiarki, nic nie wiadomo. Żeby się nie okazało, że dopiero w następnym roku będzie to świadczenie. Zobaczymy co to będzie..

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 6:29 pm
  Permalink

  Właśnie, każdy się nastawi na dodatek pieniężny a jak się okaże że nie będzie? Miejmy nadzieje, bo seniorzy z pewnością się ucieszą nawet z jednorazowego dodatku, wspomoże ich dużo.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 8:27 pm
  Permalink

  Dokładnie zgadzam się z tym , że w końcu pomyśleli o naszych starszych obywatelach, lecz kiedy dostaną 500 + nie wiadomo, a kasa jak wiadomo każdemu jest potrzebna.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:01 pm
  Permalink

  nasi polscy emeryci, w większości nie mają za co poszaleć, jeśli chodzi o ich emerytury. ale jakoś muszą sobie radzić, chociaż nie jest im lekko w dzisiejszych czasach.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:04 pm
  Permalink

  Wszystko w sklepach drogie jest, na pewno w jakiś sposób wspomoże to emerytów, mja babcia również powinna dostać ten dodatek, na tą wiadomość że być może będzie pieniądz dodatkowy to strasznie się ucieszyła.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:07 pm
  Permalink

  Tylko aby na pewno to było, bo zawsze obiecują a potem przeważnie jest guzik z tego. Fajnie by mieli seniorzy, leki drogie, żywność również, trzymam kciuki aby na pewno ten pomysł przeszedł.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:10 pm
  Permalink

  Czytałam podobne artykuły na ten temat, i dodatek ten jednorazowy zapewniają, że będzie. Trochę pieniędzy na to pójdzie wiadome, ale seniorom też się coś należy, w końcu kiedyś ciężko pracowali.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:13 pm
  Permalink

  Często bywam u moich dziadków, i widzę jak gniotą grosz do grosza, także taki przypływ gotówki z pewnością będzie wielkim zadowoleniem ze strony emerytów, moi dziadkowie na pewno się ucieszą.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:17 pm
  Permalink

  Wszystko fajnie, ładnie pięknie, tylko żeby ten próg od ilu mają dostać był przynajmniej sprawiedliwy dla wszystkich, aby nikt nie był pokrzywdzony. Fajnie, że pomyśleli o nich też w końcu.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:20 pm
  Permalink

  Mowa o tym dodatku dla starszych była już dawno, miejmy nadzieję, że będzie coś z tego. Każdy się nakręcił, że dostaną ten jednorazowy dodatek. Dobre i to przecież, każdy pieniądz dodatkowy cieszy.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:22 pm
  Permalink

  Zawsze to coś, trzeba si cieszyć, że rząd myśli o naszych dziadkach. W nie których krajach nie jest tak kolorowo niestety. Kasa na leki będzie przynajmniej bądź na wizytę do lekarza.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:25 pm
  Permalink

  Co by to nie było,zawsze to jakiś pieniądz. Nie dużo, lecz wspomoże naszych dziadków i w ogóle ucieszą się na kasę. Nie poszaleją za to ale zawsze to już coś. Jak dają trzeba brać.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:28 pm
  Permalink

  no tak dają trzeba brać, tylko żeby nie było znowu tak, że dadzą dodatek jednorazowy, a ceny w sklepach wzrosną tak, że nie wiadomo co kupować a czego nie. zresztą się zobaczy jak będzie.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:31 pm
  Permalink

  Będzie dobrze, każdy na pewno będzie zadowolony, rząd – że pomógł w jakimś stopniu emerytom, a emeryci – że dostali troszkę grosza od państwa. Jak to mówią „wilk syty i owca cała”.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:36 pm
  Permalink

  A podnieśli by te emerytury na większe, a nie tak dają co roku po dosłownie parę groszy, także nie wiadomo co z tą podwyżką robić. Podejrzewam że u większości ludzi ten dodatek rozpłynie się moment.

  Odpowiedz
 • Luty 18, 2018 o 10:40 pm
  Permalink

  Moi dziadkowie jak usłyszeli o tym dodatku, to od razu plany wielkie na co przeznaczą tę kaskę, ale żeby to dostali na pewno, bo o tym to czytałam już w tamtym roku, a do tej pory jeszcze nie wiedzą dokładnie co i jak.

  Odpowiedz
 • Luty 19, 2018 o 2:42 am
  Permalink

  Bardzo dobry pomysł z tym 500 dla seniorów . Przynajmniej będzie ich stać na jakieś przyjemności w te ostanie lata;) a nie tylko żyć od 1 do 1 według mnie to przykre , że politycy zarabiają kokosy a niby jest w Polsce mało pieniędzy. A co jest jeszcze nie miłe 500 plus jedynie na kolejne dziecko . A co to 1 jest jakieś gorsze? Musi mieć jakieś ograniczenia?

  Odpowiedz
 • Luty 22, 2018 o 9:57 am
  Permalink

  No niby fajnie, bo kasa emerytom się przyda. Polskie emerytury to jakaś kpina… Jednak czy takie 500+ jest dobrym rozwiązaniem? Tak jak w przypadku 500+ dla dzieci, ktoś za to musi zapłacić. Ktoś czyli wszyscy. Ceny pójdą w górę, podatki itp.

  Odpowiedz
 • Luty 22, 2018 o 12:41 pm
  Permalink

  Kłopot w tym, że te 500 złotych dla najbiedniejszych seniorów to jednorazowy zastrzyk gotówki. Rząd powinie pracować nad podwyższeniem najniższej emerytury do przynajmniej 1300 złotych. To jest do około 30% średniej płacy krajowej.

  Odpowiedz
 • Luty 26, 2018 o 9:21 am
  Permalink

  Wszystko drożeje a zasiłki stoją w miejscu.Szkoda,że to jest jednorazowa pomoc.Takie 500+ powinno być przyznawane co miesiąc.Na pewno był by to duży zastrzyk gotówki dla tych którzy maja niewielkie emerytury.

  Odpowiedz
 • Luty 26, 2018 o 1:16 pm
  Permalink

  Dobrze napisane w artykule, że koszty życia nadal rosną. I będą rosnąć. Seniorzy dostaną 500+, ale za te pieniądze nie będą mogli sobie podwyższyć standardu życia, nadal będą kupować dobra pierwszego rzędu oraz leki, na które senior wydaje średnio 200-300 zł miesięcznie. Sąsiadka jest na emeryturze i niestety musi wybierać czy kupić chleb czy leki. Paranoja. Szkoda mi takich ludzi, a niestety za kilkadziesiąt lat my też będziemy na emeryturze i wieść takie życie.

  Odpowiedz
 • Luty 27, 2018 o 7:21 am
  Permalink

  Jestem na rencie socjalnej i taki jednorazowy zastrzyk gotówki w postaci 500+ jak najbardziej by się przydał. Ale jedynie co to można sobie tylko pomarzyć o tym. Bo Ci SKURWYSYNY Z WIEJSKIEJ( Z SEJMU) dużo teraz obiecują, a mało robią i dają. Tylko nas rencistów i emerytów WKURWIAJĄ. A dopiero przed samymi wyborami nam dadzą aby dostać się do koryta.

  Odpowiedz
 • Luty 28, 2018 o 11:55 am
  Permalink

  Rzadko co pochwalę w dobie obecnego rządu, ale to jest pozytywna wiadomość.
  W zasadzie wielkiej łaski nie robią, bo fakt emerytury w wysokości 1500 zł po p 40 latach pracy, to też jakiś ponury żart. Coraz częściej słyszy się, że emeryci szukają prac dorywczych, by dorobić do emerytury na leki, rachunki czy żywność – czyli na coś, co obywatelowi po ponad 40-letnim stażu pracy należy się jak psu kość. Nie mogę patrzeć na bogactwo, którym opływają niektóre rządowe „tuzy”, nie mogę słuchać o wysokości kolejnych przelewów na Radio Maryja i Alma Mater ks. Rydzyka. To właśnie m.in. Kościół powinien dawać z siebie wszystko, by pomóc najbiedniejszym. A tymczasem ks. Rydzyk kreuje kościół na pyszny, nieskromny i rozrzutny, co kształtuje negatywną opinię społeczeństwa o kościele jako instytucji jako takiej. Kapłan jeździ Maybachem, a 80-letnia babuleńka rozwiesza ogłoszenia, że chętnie podejmie pracę jako sprzątaczka, ponieważ brakuje jej na pokrycie podstawowych potrzeb…
  Ktoś tu widzi jakiś sens?
  Zatem to 500+ dla emerytów jest zagłuszeniem ich brudnego sumienia.

  Odpowiedz
 • Marzec 1, 2018 o 5:43 pm
  Permalink

  Ale skąd wezmą na to pieniądze? Czy dostaną wszyscy, czy będą jakieś warunki do spełnienia? Jestem ciekawa czy moja babcia może z tego skorzystać. Przydałoby się.

  Odpowiedz
 • Marzec 2, 2018 o 2:08 pm
  Permalink

  Ciekawe kiedy ta ustawa wejdzie w życie? Coś mocno mi się wydaje, że ta reforma jest spowodowana zbliżającymi się wyborami… I dlaczego mają te pieniądze dostać tylko nieliczni emeryci? Jest wiele do przemyślenia i poprawienia w tej ustawie.

  Odpowiedz
 • Marzec 4, 2018 o 2:29 pm
  Permalink

  Niby wszytsko spoko, na pewno się przyda… Tylko niby skąd nasz rząd weźmie na to pieniądze? Znowu podniosą jakieś podatki czy wprowadzą jeszcze inne płaty? Tego raczej należy się obawiać, bo Polska do bogatych państw nie należy, a te obietnice potrzebują pokrycia finansowego!

  Odpowiedz
 • Marzec 7, 2018 o 6:09 pm
  Permalink

  Emerytury od dawna powinny być wyższe. To skandal, że po przepracowanych prawie 40 latach niektórzy ludzie dostają tylko 1500 zł. To dobrze, że pomyślano o 500 plus dla starszych osób.

  Odpowiedz
 • Marzec 8, 2018 o 12:33 pm
  Permalink

  to już ma więcej sensu niż dawanie 500 + praktycznie wszystkim. dużo bardziej podoba mi się ten pomysł!

  Odpowiedz
 • Marzec 9, 2018 o 11:32 am
  Permalink

  Super że jest jakaś inicjatywa odnośnie seniorów, niestety tak często pomijanych w różnych aspektach życia. Mam nadzieję, że zmiany dojdą do skutku i będzie się im żyło lepiej i spokojniej. Godne życie powinno być dla wszystkich dostępne z urzędu, a wiemy jaka niestety jest rzeczywistość.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *