Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Czaplinek

zachodniopomorskie

Coraz dobrze osób posiada z środków z obszaru stomatologii estetycznej, by bawić się atrakcyjnym widokiem swoich zębów. Jednak albo są one bezpieczne dla niemowląt? Warto zapoznać się z niezwykle znanymi stylami i zweryfikować albo są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Maszewo

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), a jej podstawowym priorytetem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej zalicza się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten komponuje się zwykle przy zachowaniu specjalnej gwarancji na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z płytką zęba dzięki takim czynnikom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany rezultat jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Maszewo

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (specjalnie na zimno). Wybielanie może też skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może spowodować nierównomierne lub nadmierne wybielenie a może być przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Maszewo

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a i Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykonaniem specjalnych środków chemicznych w odpowiednim stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, tylko potrafi być podawane wyłącznie u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie każe się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego rodzaju osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów a kolejnych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być kłopotu z ostatniego rodzaju osadami. Sam środek jest bezpieczny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego rozwiązaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do wykonywania piaskowania u niemowlęta jest sam jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one zapewniane poprzez lakowanie.

Skaling z kolei liczy na ścieraniu kamień nazębnego robiącego się w zakresie szyjek zębowych – z dziedzinie korony (powszechnie stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w zasadzie nie ma przeciwwskazań do służenia go u dzieci. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to ważna go wykonać dodatkowo będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to mała płytka kompozytowa lub przygotowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba z jego wysokiej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumie zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję elegancką i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie proponuje tego rodzaju praktyk. Też jak zakładanie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, natomiast nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w sukcesu koron ząb pragnie być oszlifowany w bardzo większym stopniu. W kontraktu z czym, gdy nie zachodzi taka konieczność właściwie nie ingerować w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Maszewo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments