Sejfy Warszawa - Dlaczego warto kupić sejf?

Sejfy Warszawa – Dlaczego warto kupić sejf?

Polecane i promocje Popularne Poradnik

Sprawdź nasz poradnik na temat wyboru odpowiedniego sejfu dla Ciebie.

 

Sejfy to miejsce w którym możesz schować ważne dla Ciebie rzeczy takie jak: ważne dokumenty, gotówka, nośniki danych czy cenne rodzinne pamiątki. Sejf w domu to nie tylko zwiększony poziom ochrony, ale również możliwość poprawnego uporządkowania dokumentów czy innych przedmiotów. Bardzo często chowamy ważne dla nas dokumenty takie jak dowód osobisty czy paszport w miejscach o których zapominamy. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup sejfy w celu schowania tam dokumentów. Tym sposobem mamy pełną kontrolę nad ważnymi dla nas dokumentami.

Rodzaje sejfów

Na rynku istnieje wiele rodzajów sejfów, do tych najważniejszych można wyróżnić:

  • sejfy meblowe – najczęściej wykorzystywane w zabudowach mieszkaniowych. Sejf meblowy jak sama nazwa wskazuje jest elastyczny w montażu, jak również posiada szerokie możliwości aranżacji. Najczęściej spotykane wymiary takie sejfu to 380 x 463 x 427 mm. Często sejf meblowy posiada również dodatkowe przegródki pozwalające na segregowanie umieszonych w nim rzeczy.
  • sejfy biurowe – w zastosowaniach biurowych najbardziej popularne są sejfy biurowe, dają one możliwość chowania ważnych akt firmowych, nośników danych przed nieuprawnioną autoryzacją w biurze. Sejfy biurowe są bardzo popularne szczególnie w gabinetach prezesów i dyrektorów dużych firm.
  • sejfy na broń – polskie prawo reguluje posiadanie broni. Dla szczęśliwców, którzy wpadną w zezwolenie na posiadanie broni czycha wiele obowiązków. Po pierwsze broń nie ważne czy jest to broń krótka jak np. pistolet czy broń długa myśliwska musimy taki sprzęt odpowiednio ochronić przed osobami trzecimy. W tej sytuacji sejf na broń o klasie minimalnej S1, skutecznie pomoże zabezpieczyć broń. Warto, zwrócić uwagę, że niestosując się do regulacji prawnych możemy być narażeni na odpowiedzialność karną.

Sejfy waga i wymiary

Wymiary zależą od rodzaju danego sejfy. Inne są wymiary i wagi sejfów domowych a inne kas pancernych. Jednak najbardziej popularne sejfy domowe posiadają wagę do 50kg, dzięki czemu ich montaż nie sprawia dodatkowych problemów. Pojemność domowych sejfów wynosi zazwyczaj nie więcej niż 25 litrów.

Rodzaje zamków

Kupując sejf warto zwrócić też uwagę na rodzaje zabezpieczeń. Do najpopularniejszych rodzajów zabezpieczeń sejfów można wyróżnić:

zabezpieczenie mechaniczne – podstawowe zabezpieczenie, na podstawie którego musimy znać dany kod, obracając lewar odblokowujemy wejście sejfu.

zabezpieczenie elektroniczne – najbardziej popularne, jednak związane z licznymi niebezpieczeństwami. Za kupnem sejfu z zabezpieczeniem elektronicznym przemawia to, że jest wygodny w użytkowniu, a nowa technologia pozwala na przypomnienie hasła. Jednak takie udogodnienie, daje też duże możliwości kontroli nad naszym sejfem osobom trzecim np. poprzez hacking.

zabezpieczenie na klucz -również jedno z najbardziej popularnych rozwiązań jeśli chodzi o sejfy domowe i gabinetowe. Najczęściej przy zakupie sejfu dostajemy komplet kluczy, które pozwalają na odblokowanie sejfy.

Sejfy Warszawa

Gdzie warto kupić sejf w Warszawie? Mamy dwie opcje do wyboru. Zakup stacjonarny u popularnych producentów, którzy mają swoje siedziby w Warszawie jak np. popularny konsmetal lub możemy wybrać opcję internetową i zakup z dostawą do domu lub biura. Mieszkając w Warszawie mamy naprawdę dużo opcji do wyboru, ze względu że dużo firm ma tam siedzibę, a dostawa jest szybka i tania.

źródło: Producent sejfów Warszawa – sejfEXPERT

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments