Pożyczki pod zastaw

Pożyczki pod zastaw wszystkiego co ma wartość. Nie musisz już chodzić po lombardach, u nas pożyczkę możesz otrzymać online

Wejdź na stronę lombard online i wyślij nam co masz do sprzedania lub pod zastaw.

 

Pożyczka dla zadłużonych

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć faktu, że pożyczka dla zadłużonych w banku nie jest możliwa. Osoby zadłużone figurują w BIK lub w innych rejestrach typu BIG, ERIF czy KRD, które to rejestry banki dokładnie sprawdzają przed wydaniem decyzji kredytowej. Czy zatem dłużnicy są całkowicie pozbawieni możliwości skorzystania z pożyczki? Czy jedynym rozwiązaniem dla nich jest pożyczka pod zastaw w lombardzie?

Otóż nie. Mogą oni skorzystać chwilówki w parabanku. Być może nie w każdym, gdyż każdy z parabanków sprawdza różne rejestry i nie w każdym przypadku, gdyż dużo też zależy od tego, jaki jest poziom zadłużenia. Są jednak parabanki, które nie weryfikują swoich klientów w żadnym z rejestrów dłużników. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że wszystkie parabanki otwarcie mówią o tym, iż do kwestii zadłużeń widniejących w rejestrach podchodzą w sposób liberalny i każdy wniosek, rozpatrują w indywidualny sposób. Dlatego też pożyczka dla zadłużonych jest jak najbardziej możliwa. Być może osoba zadłużona nie dostanie jej w pierwszym lepszym parabanku, ale trzeba podkreślić, że ma jak najbardziej realne szanse na pożyczenie pieniędzy.

 

Pożyczki pod zastaw mieszkania lub domu – plusy i minusy

Jeśli posiadasz dom lub mieszkanie na własność – pożyczaj pieniądze pod ich zastaw. Takimi hasłami zachęcają nas banki oferując swoje usługi. Czy to jednak jest dobre posunięcie?! Nie w każdym przypadku. Jakie są minusy, a jakie plusy takiej pożyczki?

Czym jest pożyczka hipoteczna?
To nic innego jak kredyt gotówkowy. W przypadku pożyczki hipotecznej, bank udziela nam nieco tańszej pożyczki z możliwością podjęcia jej na dłuższy okres czasu. Kosztem tego jest zabezpieczenie, którego bank od nas wymaga. Zabezpieczeniem jest przeważnie nieruchomość. To niemal gwarancja dla banku, że pożyczkobiorca spłaci i będzie spłacać swoje zobowiązania terminowo – przecież nikt nie chciałby stracić swojej nieruchomości na skutek nie opłacenia raty pożyczki. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest znacznie niższe niż zwykłego kredytu gotówkowego. Różnica oprocentowania tych dwóch rodzajów finansowania, wynika głównie z powodu omówionego już powyżej – zabezpieczenie pożyczki. W przypadku kredytu gotówkowego zabezpieczeniem jest tylko umowa o pracę i ewentualne dodatkowe dochody kredytobiorcy.

Jakie koszty i opłaty wiążą się z zaciągnięciem pożyczki hipotecznej
Podstawowym minusem pożyczki hipotecznej jest czas jej załatwiania oraz czas jaki upłynie nim otrzymamy pożyczkę. Wszelkie koszty i opłaty związane z podjęciem pożyczki hipotecznej często odstraszają potencjalnych pożyczkobiorców. Jakie są to opłaty? Prowizja, która najczęściej wynosi około 2-3% od wartości transakcji. Banki często w tym przypadku są ugodowi i można negocjować prowizję wpłacaną dla banku. Kolejnym kosztem, którego nie unikniemy jest opłata w sądzie za wpisanie hipoteki. Opłata ta wynosi około 200zł. Dodatkowym kosztem takiego sposobu finansowania jest podatek od czynności cywilnoprawnych, który nie wynosi zbyt wiele, ale jest następnym krokiem, tudzież utrudnieniem w zaciągnięciu pożyczki hipotecznej. Pożyczka pod zastaw nieruchomości wiąże się także z wyceną nieruchomości u niezależnego rzeczoznawcy, a co za tym idzie kolejną opłatą, którą musimy ponieść (ok 300-1000zł) w zależności od regionu kraju.

Podsumowując, pożyczka hipoteczna znacząco różni się od kredytu gotówkowego. Pomimo wszelkich opłat i prowizji, które musimy ponieść ubiegając się o nią, ustalono, że pożyczając kwotę powyżej 60tys, pożyczka hipoteczna jest bardziej opłacalna od innych form finansowań. Jeśli mamy tylko pewność, że pożyczkę mamy z czego spłacać i jesteśmy tego świadomi, że bank może przejąć naszą nieruchomość w przypadku braku spłaty zobowiązania, nie mamy czego się obawiać.

Pożyczka w lombardzie

Na polskich ulicach często spotkać możemy lombardy, w których udzielane są pożyczki pod zastaw. W praktyce otrzymanie pieniędzy przez klienta lombardu wygląda następująco:

1. Lombard weryfikuje przedmiot zabezpieczenia – sprawdza, czy nie jest uszkodzony, kradziony lub nie nadający się do użytku. Na tej podstawie dokonywana jest wycena oraz podejmowana decyzja o przyjęciu do lombardu bądź odrzuceniu zabezpieczenia.
2. Propozycja kwoty – lombard proponuje kwotę oraz warunki udzielenia pożyczki pod zastaw przedmiotu, a klient podejmuje decyzję
3. Podpisanie umowy – zawarcie krótkiej umowy lombardowej pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą, przy okazji weryfikowana jest tożsamość klienta
4. Wypłata środków – najczęściej występuje w gotówce, w momencie podpisania umowy i przekazania przedmiotu w zastaw
5. Spłata pożyczki i odzyskanie przedmiotu – po całkowitej spłacie pożyczki wraz ze wszystkimi kosztami, lombard zwraca klientowi zastawiony przedmiot.

Od chwili wejścia do lombardu do wypłaty gotówki może minąć od kilku do kilkudziesięciu minut. Co ważne, coraz częściej lombardy czynne są przez całą dobę, dzięki czemu nawet w nocy w przypadku braku gotówki można znaleźć tam pomoc.

Istnieją również specjalistyczne lombardy przyjmujące pod zastaw jedynie samochody – w tym przypadku mogą one zostać zatrzymane na strzeżonym parkingu do czasu spłaty pożyczki.

Najchętniej przyjmowane do lombardów przedmioty to oczywiście te najbardziej wartościowe i te, które mogą zostać szybko sprzedane. W grę wchodzą więc złote monety, biżuteria, zegarki, telefony komórkowe, konsole, telewizory czy inny sprzęt AGD i RTV. Często znaleźć można lombardy sprzedające też inne, często nietypowe przedmioty – począwszy od tłumika samochodowego, poprzez klasery ze znaczkami, aż na akwarium skończywszy. Gdyby pożyczka nie została spłacona w terminie, to lombard miałby prawo sprzedać te przedmioty i w ten sposób odzyskać pożyczone klientowi pieniądze. Taka możliwość sprawia, że lombardy chętniej przyjmują wartościowe i łatwo zbywalne przedmioty, które w razie braku spłaty przez klienta sprzedadzą się szybko i w dobrej cenie. To daje lombardowi gwarancję odzyskania środków. Z drugiej strony klienci mogą otrzymać większą pożyczkę pod zastaw nowszego telefonu – dlatego czasem w przypływie gotówki na takie się decydują.

Lombardy to przydatna instytucja, która pozwala na pozyskanie środków o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu, że przyjmuje przedmioty pod zastaw, z jej usług skorzystać mogą nawet osoby bezrobotne, starsze czy studenci – nie muszą oni udokumentować dochodów starając się o kilkadziesiąt złotych pożyczki – wystarczy mały przedmiot stanowiący jej zabezpieczenie. Ale, co ważne, z usług lombardów równie często korzystają przedsiębiorcy czy osoby pracujące. Elastyczne warunki i szybki dostęp do pieniędzy to najważniejsze zalety.

0 0 votes
Daj ocenę