Pożyczka na alimenty – Kredyt w banku otrzymamy tylko wtedy, kiedy mamy stały dochód wynikający z długoterminowej umowy o pracę lub na czas nieokreślony. Osoby pracujące na umowach zlecenie lub o dzieło oraz utrzymujące się z zasiłków muszą spełnić wiele więcej wymagań. Dużo prościej pożyczymy pieniądze w firmach pozabankowych, którym zależy, abyśmy mieli jakikolwiek dochód.
Pożyczka na alimenty
Tak więc, czy możliwa jest pożyczka na alimenty? Otóż każdy pożyczkodawca ma swoje zasady udzielania pożyczek i chwilówek. U większości parabanków akceptowane są następujące dochody:
Umowa o pracę
Umowa zlecenie
Umowa o dzieło
Emerytura
Renta
Stypendium
Zasiłki socjalne
500+
Alimenty
Tak więc najważniejszy jest stały dochód z dowolnego źródła. Nie jest to jedyne kryterium, które musimy spełnić, aby uzyskać pożyczkę. Ważna jest też wysokość naszego dochodu, nasz wiek, sytuacja mieszkaniowa i życiowa, pozytywna historia w bazach kredytowych i rejestrach dłużników oraz zdolność kredytowa. Tak więc pożyczkę na alimenty możemy dostać, ale jak spełnimy resztę warunków stawianych nam przez parabank.
Sprawdźmy więc, gdzie dostaniemy pożyczkę na alimenty. Są to następujące firmy:
Vivus
Wonga
viasMS
ExtraPortfel
Część z tych firm nie wymaga potwierdzeń otrzymywanych świadczeń. Czasami wystarczy wyciąg z konta i decyzja sądu o przyznaniu alimentów. Jednakże są to indywidualne przepisy każdego z parabanków i zalecamy zapoznanie się z nimi przed wyborem pożyczkodawcy.
Wnioskowanie o pożyczkę pozabankową online jest banalne. Wystarczy znaleźć ranking pożyczkodawców i wybrać najlepszą dla siebie firmę. Wchodzimy na jej stronę i wypełniamy wniosek online. Potrzebne będzie podanie informacji takich jak dane osobowe i adresowe, informacje dotyczące sytuacji finansowej, mieszkaniowej i zawodowej. Następnie zostanie zweryfikowana nasza tożsamość. Odbędzie się to przy pomocy specjalnej aplikacji lub przelewu bankowego z naszego konta bankowego na konto firmy pożyczkowej. Następnie trzeba już tylko czekać na decyzję. Jeśli ta będzie pozytywna to dostaniemy pieniądze na konto w przeciągu 15 minut do jednego dnia.
Chwilówkę będziemy musieli spłacić w 30, 45 do 60 dni. Warto tego terminu dotrzymać. Jego przekroczenie wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami oraz odsetkami. Lepiej ich uniknąć. Alimenty mogą być brane jako źródło dochodu, ale jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie to mogą nam nie wystarczyć, by spłacić wszystkie odsetki i kary.