Zwolnienia w firmie? Ucz się angielskiego.

Zwolnienia w firmie? Ucz się angielskiego.

Firma firmy Poradnik

Nie jest tajemnicą, że brak motywacji do nauki nikomu nie wychodzi na dobre. Gdy pracujesz w danej firmie odpowiednio długo, wydaje Ci się, że Twoje stanowisko jest bezpieczne. Nic bardziej mylnego – w dzisiejszych czasach nie można zagwarantować sobie stałej pracy. Można jedynie poszerzać zakres swoich kompetencji, by zwiększyć swoje szanse na wymagającym rynku pracy.

 

Nie bądź leniwy

Niezależnie od tego, w jakiej branży pracujesz, z pewnością są rzeczy, o których nie wiesz, trendy, które warto poznać i nowe umiejętności, które należy zdobyć. Jeśli jesteś mechanikiem, czy chirurgiem, musisz przygotować się na zastąpienie pewnych czynności manualnych, pracą maszyn. Jeżeli jesteś nauczycielem, powinieneś czytać nie tylko obowiązkowe lektury w programie nauczania, ale i książki, którymi mogą być zainteresowani Twoi uczniowie – by zdobyć z nimi dobry kontakt. Jeśli z kolei pracujesz w firmie, która wzmacnia swoją pozycję na rynku, możesz być pewien, że oznacza to także poszerzenie kompetencji pracowników. W dzisiejszych czasach nikt nie ma pracy na zawsze – chyba, że posiada własną, świetnie prosperującą firmę.

Ucz się angielskiego

Mówisz płynnie wyłącznie w języku ojczystym? Lepiej się do tego nie przyznawaj i po cichu zacznij się uczyć języka obcego. Nie wiesz, czy firma, w której pracujesz, została przejęta przez kogoś, kto może takich umiejętności wymagać. Dodatkowo nie masz świadomości, jakie zadania czekają Cię w bliskiej przyszłości. Może będziesz musiał porozumieć się z zagranicznym partnerem biznesowym albo wyjechać poza Polskę, reprezentując firmę, w której jesteś zatrudniony? Co ciekawe, w samej Polsce jest coraz więcej cudzoziemców. Niezależnie, z którego kraju pochodzą, bez problemu porozumieją się z każdym w języku angielskim.

Nie pozwól sobie na chwilę żenady, gdzie nie potrafisz wskazać turyście drogi lub nie umiesz odpowiedzieć, która jest godzina. Nie pozwól na to, by Twoje stanowisko pracy zostało zajęte przez kogoś, kto może i umie mniej od Ciebie ale płynnie wypowiada się w języku obcym. Otwieraj dla siebie wciąż nowe perspektywy i ucz się angielskiego. To wyjdzie Ci na dobre, o czym z pewnością w końcu się przekonasz.

 

 

Grzegorz Hanus
Powyższy artykuł powstał przy współpracy ze szkołą języka angielskiego w Częstochowie tarkowski.edu.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o