Jak skutecznie się odchudzać

Dietą czy ćwiczeniami? Jak skutecznie się odchudzać

Poradnik Uroda i zdrowie Warto przeczytać

Jak skutecznie się odchudzać – Osoby, które po raz pierwszy wybierają się na siłownię, najczęściej popełniają szereg błędów. Motywuje je chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, a kluby fitness obfitują w coraz ciekawsze zajęcia, dzięki którym nie ma czasu na nudę i monotonię. Problem pojawia się jednak na etapie diety. Trzymamy się myśli, że skoro spaliliśmy tyle kalorii, to możemy pozwolić sobie na większą ilość jedzenia, słodkości czy słone przekąski. Tym samym doprowadzamy siebie do destrukcji, a nie do wymarzonej wagi. Jak skutecznie się odchudzać?

Jak skutecznie się odchudzać

Dieta to podstawa

Nie chodzi o to, by stosować restrykcyjną dietę. Wiele osób z nadwagą i to znaczną, idzie na całość. Szukają najbardziej restrykcyjnych diet, by w krótkim czasie pozbyć się możliwie dużej liczby kilogramów. To niestety droga donikąd, a do tego największe ryzyko wyniszczenia organizmu. Ponadto wielu nie zdaje sobie sprawy z faktu, że nadmiernie ograniczając liczbę kalorii, organizm zaczyna spalać nie tylko tkankę tłuszczową, ale i tkankę mięśniową.

Dwa posiłki dziennie, by uzyskać wymarzoną sylwetkę? Kończy się to tak, że każdy produkt, nawet ten zdrowy, który trafia do organizmu, zostaje odłożony. Ciało magazynuje wszystko, co zaczyna trafiać do organizmu, by uchronić się przed brakiem składników odżywczych i mieć z czego czerpać energię. W efekcie końcowym wcale nie chudniemy, choć subiektywnie wydaje nam się, że spożywamy mało kalorii.

W diecie chodzi o to, by liczba dostarczanych kalorii była mniejsza niż wydatek energetyczny. By określić, na jakim poziomie jesteśmy i czego tak naprawdę nam trzeba, należy obliczyć CPM, czyli całkowitą przemianę materii, uwzględniając aktualny poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. To dopiero początek zmagań z dietą…

By ominąć samodzielne obliczenia lub chociaż nie musieć zastanawiać się nad tym, jak powinien wyglądać codzienny jadłospis, warto skorzystać z już nie tylko modnej, ale przede wszystkim wartościowej propozycji usług, jaką jest catering dietetyczny. To tak naprawdę dobrze skomponowana dieta pudełkowa, także nadająca się dla osób będących na etapie zrzucania zbędnych kilogramów.

Aktywność fizyczna

Trzeba sobie uświadomić, że dieta to minimum z minimum. Bez niej nie obejdzie się praca nad własną sylwetką. Można (choć o tym za chwilę) nie podejmować aktywności fizycznej i na samej diecie powoli chudnąć. Ale tylko i wyłącznie chodząc na siłownię i co się okazuje, najczęściej wybierając ćwiczenia niedostosowane do własnych potrzeb i możliwości, a nie zważając kompletnie na to, co gości codziennie na talerzu, nie da się schudnąć. To działanie na krótką metę, bo na samym początku waga wydaje się spadać, co jest spowodowane wydalaniem zgromadzonej wody, między innymi wraz z potem. Niestety już za chwilę wskazówka na wadze staje w miejscu, a jeszcze chwilę później zaczyna wskazywać coraz wyższą liczbę.

Okey, dietę już mamy, co z aktywnością fizyczną? Dzięki niej można spotęgować efekty właściwego odżywiania. Poza tym należy sobie uświadomić, że dieta to nie tylko spalanie tkanki tłuszczowej, ale i praca nad zachowaniem właściwych proporcji między tkanką tłuszczową, a tkanką mięśniową. Ćwicząc chronimy się przed pozostawaniem obwisłej skóry, pozbawionej elastyczności i jędrności, z którą trzeba się pogodzić lub pozostaje skorzystać z chirurgicznych metod jej usuwania.

Aktywność fizyczna poprawia metabolizm, usprawnia pracę serca i wspomaga funkcjonowanie każdego narządu, jak i całych układów po kolei. Poza masą ciała, która zbliża się do prawidłowej, skóra zachowuje swoją elastyczność i jędrność. Rzeźbimy mięśnie, pojawia się wcięcie w talii i nie ryzykujemy zaburzeniami hormonalnymi.

Sport to także zmiany zachodzące w mózgu, wydzielanie endorfin. Poprawa samopoczucia psychicznego, lepszy nastrój i więcej energii do działania. Ciało, które zaczyna nam się podobać motywuje i sprawia, że fizycznie również lepiej się czujemy. Zachowujemy tak ważne zdrowie, a organizm może skuteczniej odpierać ataki kolejnych mikrobów, by szybciej poradzić sobie z infekcjami.

Każdy z nas potrzebuje innej diety, rodzaju, częstotliwości i intensywności aktywności fizycznej. Najważniejsze jest jednak, by pamiętać, że dieta to coś więcej niż utrata masy ciała, a zdrowe nawyki żywieniowe trzeba zachować na stałe. Catering dietetyczny może być w tym wypadku świetną pomocą, w szczególności dla osób zapracowanych i nie do końca mających wiedzę czy pomysł, w jaki sposób zacząć bezpiecznie się odchudzać.

Więcej informacji o cateringu dietetycznym pod adresem https://www.eatzone.pl

Jak skutecznie się odchudzać

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o