Powody, dlaczego powinnaś używać oleju kokosowego

Powody, dlaczego powinnaś używać oleju kokosowego

Poradnik Uroda i zdrowie Warto przeczytać

Zdecydowana większość osób, które kiedykolwiek miały do czynienia ze zwyczajnymi olejami używanymi głównie w kuchni, czy też jako naturalny lek na zdrowe, lśniące włosy, zgodzą się, że posiadają one wiele wad, jakie ciężko zniwelować ich zaletami. Zapach, konsystencja i definitywnie negatywny wpływ na nasze zdrowie (jedzenie przyrządzane na tradycyjnym oleju, zwykle traci swoje właściwości i staje się bezwartościowe) to lista cech, których każdy chciałby się pozbyć. Okazuje się jednak, że w całkiem łatwy sposób można wyeliminować te wszystkie czynniki i nadal nie musieć rezygnować z przyrządzania szczególnie uwielbianych przez nas smażonych potraw. W tym poście przedstawimy Ci, jak można to zrobić wyłącznie z wykorzystaniem oleju kokosowego.

 

Dlaczego olej kokosowy?

Olej kokosowy to jak dotąd niezbyt doceniany dodatek, który posiada niewątpliwie jedną z najdłuższych zalet wśród wszystkich dostępnych na rynku olejów. Jest on całkowicie naturalny- pozyskuje się go wyłącznie sposobami, w które nie wlicza się żadnych syntetycznych czynności. Do tej pory był pomijany przez konsumentów ze względu na przypisane do niego (całkiem niesłusznie) tuczące i wpływające negatywnie na nasze zdrowie właściwości.

 

Powody, dlaczego powinnaś używać oleju kokosowego
Powody, dlaczego powinnaś używać oleju kokosowego

Dlaczego warto zainteresować się tym produktem?

Olej kokosowy tak naprawdę jest bardzo cennym składnikiem, który powinieneś włożyć przy najbliższej okazji do swojego koszyka w sklepie. Można go wykorzystać nie tylko do smażenia potraw, tak by były smaczne i zdrowe, a twoje mieszkanie wolne od niedającego się wywietrzyć dymu, ale także jako naturalny, wspaniały nawilżacz do skóry, pozostawiający ją gładką i świeżą przez cały czas stosowania. Dodatkowo olej z kokosa ma właściwości energetyzujące i działa zdecydowanie lepiej niż niejeden napój o podobnym działaniu.

 

Powody, dlaczego powinnaś używać oleju kokosowego
Powody, dlaczego powinnaś używać oleju kokosowego

Fakty i mity

Niegdyś stawiane oskarżenia o jego niezdrowe właściwości miękną pod naporem nowych argumentów na ten temat. Olej kokosowy jest co prawda zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, lecz nie mają one ingerencji w zdrowie. Palma kokosowa nie bez powodów jest nazywana drzewem życia, czego potwierdzeniem zdają się być mieszkańcy Pacyfiku, którzy od wieków nie chorują na dolegliwości związane z układem krążenia- wszystko to za sprawą ich diety, na którą składa się głównie ten magiczny składnik.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o oleju kokosowym? Przede wszystkim to, że jest wspaniałym kosmetykiem, który świetnie działa na zniszczone, suche włosy- odżywia je i wzmacnia ich strukturę, sprawiając, że stają się miękkie, gęste i lśniące. Ponadto wystarczy zaledwie odrobina oleju kokosowego, by twoja skóra i usta wyglądały miękko i ponętnie. Jak zatem widać olej kokosowy przydaje się nie tylko w kuchni, ale także i w kosmetyczce.

Podsumowując

Jako produkt uniwersalny, olej kokosowy podbił serca już milionów konsumentów na całym świecie. Jeśli jeszcze nie należysz do tego grona, koniecznie wypróbuj ten artykuł i przekonaj się o jego magicznych właściwościach. Gwarantujemy, że nie jego działanie nie sprawi Ci zawodu- zakochasz się w nim od pierwszego użycia!

Artykuł powstał dzięki portalowi Twojaintymnosc.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o