Jak dbać o agregaty prądotwórcze? Serwis i naprawa

Jak dbać o agregaty prądotwórcze? Serwis i naprawa

Poradnik
Sprawdź co warto wiedzieć o serwisie agregatów prądotwórczych. Nie każdy użytkownik tego typu sprzętu ma świadomość, jak ważne są serwis oraz naprawa agregatów prądotwórczych. Agregat można porównać do samochodu, który musi przynajmniej raz w roku przejść generalny przegląd techniczny.

Jak dbać o agregaty prądotwórcze? Serwis i naprawa

Właściciele pojazdów, po przejechaniu określonej liczby kilometrów, oddają je do serwisu, aby dokonać wymiany najważniejszych filtrów oraz oleju. Sprawdzana jest wtedy także sprawność poszczególnych układów. Powyższe czynności są również istotne w przypadku agregatów prądotwórczych.

Dlaczego warto serwisować agregaty prądotwórcze?

Jak już wspomniano, podobnie jak samochód, również agregat prądotwórczy musi przechodzić regularny serwis. Nie można decydować się na naprawę dopiero w momencie, gdy zostaną zaobserwowane usterki czy problemy z agregatem.

Należy pamiętać, że styki, filtry, wtryski, a także wiele innych części agregatu ulega zanieczyszczeniom, śniedzi, czy korozji. Z kolei w paliwie może pojawić się woda.

Nie wszyscy mają także świadomość, że zbyt długi przestój urządzenia, czy brak odpowiedniego obciążenia mogą spowodować zabrudzenie całego układu silnikowego.

Trzeba mieć też na uwadze, że brak serwisowania powoduje utratę gwarancji. Zwykle, jeżeli serwis agregatów prądotwórczych nie jest odwiedzany wystarczająco często, występują problemy z uruchomieniem czy niekontrolowane wyłączanie się urządzenia. Zdarzają się także wycieki, które mogą wpłynąć bardzo negatywnie na środowisko naturalne.

Serwis agregatów prądotwórczych musi być zatem wykonywany regularnie, bez względu na to, czy urządzenie działa prawidłowo, czy też nie. Każdy serwis powinien obejmować nie tylko wymianę najważniejszych filtrów, czy płynów eksploatacyjnych, ale również sprawdzenie kluczowych układów.

Jak ważna jest naprawa agregatów prądotwórczych?

Jeżeli urządzenia działają nieprawidłowo, konieczna może się okazać naprawa agregatów prądotwórczych, która zaczyna od się od sprawdzenia poprawności działania silnika i zasilania, a także analizy układu SZR. Konieczna jest również analiza pracy układu prądotwórczego oraz skontrolowanie pracy całego silnika. Ażeby zidentyfikować problem, często wykonuje się również analizę układu pomiarowego. Ważne jest także sprawdzenie amortyzatorów agregatu.

Należy pamiętać, że naprawa agregatów prądotwórczych możliwa będzie tylko wtedy, gdy zostanie zdiagnozowany dokładny problem. Poddając agregat prądotwórczy naprawie, warto od razu dokonać wymiany elementów, które ulegają szybkiej eksploatacji.

Chodzi o wymianę płynów, filtrów czy części mechanicznych. Konieczne może się okazać również sprawdzenie i wymienienie akumulatorów.

Serwis agregatów prądotwórczych – gdzie dokonywać przeglądów i napraw?

Jedną z bardziej renomowanych jest firma Wa-Tech zajmująca się zarówno naprawą, jak i serwisowaniem agregatów prądotwórczych. Firma gwarantuje najlepszą jakość usług, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii. Wa-Tech zajmuje się dziś naprawą agregatów prądotwórczych na terenie całego kraju.

źródło: Profesjonalny serwis wa-tech.pl/serwis/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o