Polisa narciarska i snowbordowa

Poradnik

Ubezpieczenie narciarskie warto mieć. Bo inaczej może ucierpieć nasz portfel.

Czy warto ubezpieczyć się przed wyjazdem w góry na narty? Zdecydowanie tak. Dlaczego? Ponieważ moda na sport (np. bieganie maratonów) zatacza coraz szersze kręgi. A zimą – coraz więcej osób, korzysta z uroków białego szaleństwa. Narty i snowboard uważane są za sporty urazowe, dlatego też warto przed wyjazdem w góry, wykupić odpowiednie ubezpieczenie.

Ze stoków korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Narciarze i snowboardziści są szczególnie narażeni na różnego rodzaju kontuzje i wypadki. Mogą wyrządzić krzywdę nie tylko sobie, ale również innym użytkownikom stoku. Z powodu wypadku ucierpieć może nie tylko nasze zdrowie, ale również i portfel – gdyż interwencja służb ratunkowych może być bardzo kosztowna. Brak odpowiedniego ubezpieczenia może narazić nas na wysokie koszty leczenia związane z wypadkiem, szczególnie poza granicami kraju. W wielu krajach koszty akcji poszukiwawczych i ratunkowych spadają na poszkodowanego. A to może dosłownie zrujnować nasz budżet…

Konieczność zadbania o ubezpieczenie przed wyjazdem zimowym, potwierdzają także statystyki udostępnione przez służby ratownicze. Wynika z nich, że tylko w okresie ubiegłorocznych ferii zimowych – ratownicy TOPR I GOPR interweniowali ponad 3 tysiące razy. Amatorzy białego szaleństwa, coraz częściej udają się na narty poza granice kraju. Dużą popularnością cieszą się Czechy i Słowacja, ale także inne europejskie zakątki – takie jak choćby włoskie Dolomity czy austriackie Alpy. Wielu wyjeżdżających jest przekonanych, że wystarczy jedynie posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) dostępnej w ramach NFZ. Na jej podstawie przysługują świadczenia w zakresie niezbędnym z medycznego punktu widzenia. A to oznacza, że opieka medyczna za granicą, nie będzie całkowicie bezpłatna. Każde państwo bowiem – samodzielnie ustala swoje kryteria i zasady udzielania świadczeń medycznych. Dlatego też, warto zadbać o własne ubezpieczenie podróżne. To dzięki niemu, będziemy mieć zapewniony spokój oraz bezpieczeństwo podczas zimowych wojaży. Ubezpieczenia podróżne są dostępne dla każdego podróżnego, bez względu na jego wiek. Warto wybrać takie ubezpieczenie, które zapewnia m. in. leczenie i transport medyczny z pomocą assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków, utratę i uszkodzenie bagażu oraz odpowiedzialność cywilną. Szczególnie ważna jest pomoc w podróży. Dzięki niej w razie zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, mamy zapewnioną pomoc medyczną, a także zapewniony transport powrotny do kraju. Assistance gwarantuje nam także szybką informację w ramach działającej całodobowo infolinii. Wystarczy zatelefonować na numer, który widnieje w polisie. Ubezpieczenie podróżne, chroni nas w czasie wypoczynku za granicą.

Natomiast w kraju, można skorzystać z oferty ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie to zapewnia zwrot kosztów leczenia w przypadku np. złamania czy skręcenia nogi. Ponadto zabezpiecza przyszłość naszą i naszych bliskich w razie trwałego inwalidztwa, trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Zwykle bywa tak, że polisa NNW dostępna jest w wariancie mini, midi oraz maxi (różne poziomy ochrony ubezpieczeniowej). Można także rozszerzyć ochronę o dodatkowe ryzyka, np. związane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka, takich jak narciarstwo czy snowboard. Trzeba przyznać, że koszt ubezpieczenia jest stosunkowo niski w porównaniu z wydatkami, jakich dzięki nim można uniknąć. Dlatego przed wyjazdem na zimowy wypoczynek, warto odwiedzić jednego z ubezpieczycieli i dokonać zakupu odpowiedniej polisy.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karina
Karina
5 lat temu

No niestety, jeśli jeździ się chociażby na narty, zwłaszcza z dziećmi za granicę to lepiej takie ubezpieczenie mieć. Bo potem gdy ktoś złamie rękę to nagle w szpitalu się dowie, że musi zapłacić tysiące euro…

Michał z Warszawy
Michał z Warszawy
5 lat temu

Dobrze poruszony temat. Ludzie wyjeżdżając na ferie zimowę czy tez na urlop w góry nie myślą o tym by wykupić takie ubezpieczenie. Jest to bardzo dobra opcja ponieważ nigdy nie wiemy co się może wydarzyć podczas takiego wyjazdu.

domi
domi
5 lat temu

Też jestem tego zdania że każdy kto wyjeżdża na narty powinien mieć ubezpieczenie. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się może wydarzyć. Warto pamiętać o takim szczególe jak ubezpieczenie narciarskie.