Wypoczynek w górach w SPA

Wypoczynek w górach w SPA

Polecane

Na wypoczynek w górach, zwykle decydują się miłośnicy aktywnego wypoczynku. Znajda oni tam dla siebie wiele wspaniałych atrakcji zarówno latem jak i zimą. W wielu górskich, turystycznych miejscowościach znajdują się wspaniałe ośrodki, pozwalające na połączenie aktywności i sportu, z relaksem w zacisznej okolicach, a także nawet z rehabilitacją i leczeniem.

Najbardziej popularne górskie miejscowości w Polsce

Nieustannie największą popularnością cieszą się Tatry. Turyście chętnie odwiedzają Zakopane, a także Białkę Tatrzańską i inne mniejsze, okoliczne miejscowości. Tatry to najwyższy masyw górski w Polsce, dlatego z pewnością przypadnie do gusty wszystkim maniakom wypraw górskich. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy wspinaczek wysokogórskich jak również lżejszych tras i zapierających dech w piersiach widoków. W podhalańskich miejscowościach znajduje się mnóstwo ciekawych ośrodków bogatych w wiele atrakcji. Znajdują się tam także dwa bardzo sławne uzdrowiska: Rabka i znajdująca się w Pieninach Szczawnica. Latem zmieniają się one w bardzo popularne letniska, charakteryzujące się wieloma bardzo ciekawymi atrakcjami, takimi jak np. spływ Dunajcem.

Jednak konkurencja nie pozostaje w tyle. Bardzo ciekawe pod względem turystycznym są też Beskidy. Z pewnością warto odwiedzić tak urokliwe miejsca jak Wisła, Ustroń, czy bardzo ostatnio popularna Trójwieś, która związana jest z bardzo bogatym folklorem i fascynującą kulturą. W skład Trójwsi wchodzą sąsiadujące ze sobą wioski: Istebna, Koniaków i Jaworzynka.

Bardzo popularne są również dalekie i dzikie Bieszczady. Warto je odwiedzić ze względu fantastyczne góry, ale też wspaniałe tereny rekreacyjne nas znanym Jeziorem Dolińskim i nowoczesne ośrodki SPA, które proponują wiele niepowtarzalnych atrakcji.

Nie sposób nie wspomnieć o Karkonoszach. Ta letnia stolica Dolnego Śląska słynie ze szczytu Śnieżki i Szklarskiej Poręby. Popularna jest także Kotlina Kłodzka, którą otaczają takie masywy jak Góry Stołowe. Bardzo popularne są uzdrowiska znajdujące się w tamtych okolicach: Polanica, Duszniki – Zdrój, Kudawa, czy Świerdów – Zdrój. Można tam znaleźć również wspaniałe hotele SPA, posiadające bardzo ciekawą ofertę, odpowiednią do każdego wieku i wymagań.

Atrakcje podczas wypoczynku w górach

Tak jak wspomniano powyżej góry to świetne miejsce dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą oni udać się na mniej lub bardziej wymagające górskie wycieczki, pospacerować po leśnych ścieżkach wdychając świeże powietrze, czy podziwiać wspaniałe widoki, zapierające dech w piersiach. W górach można też zwiedzić wiele ciekawych miejsc, dotyczących lokalnego folkloru. Jednak na szczególne podkreślenie zasługują wszelkie uzdrowiska, czy ośrodki SPA. Nie ma nic lepszego od leczniczych, lub relaksacyjnych zabiegów w urokliwym, spokojnym miejscu. Oprócz atrakcji dla dorosłych z pewnością znajdą się także ciekawe oferty dla najmłodszych takie jak np. parki linowe, czy parki wodne oraz wiele innych. Z pewnością góry to najlepsze miejsce na odpoczynek.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel Bristol ze SPA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o