poczta kurier

Poczta kurier zachodniopomorskie zamów online

zachodniopomorskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i dużej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Węgorzyno jest bardzo proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Węgorzyno

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to te o małych gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas i nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi i czekać aż Poczta kurier Węgorzyno pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przejąć naszą przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki do celu na czas. Najczęściej termin dostarczenia paczki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tak wielu przesyłek z pewnością dostrzeżemy również korzyść z odbierania ich przez kuriera prosto z naszego domu. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza jeślipaczki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza niż płatność za każdą z paczek oddzielnie. W związku z tym gdy potrzebujemy nadawać duże ilości paczek możemy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który musimy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca i sporo waży? Opłacalnym wyjściem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na rozmiary pakunku musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania ładunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki i wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wody, dlatego najlepiej nie zbliżać się do granicznej masy pakunku. Decydując się na paletę na której wyślemy towar, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie może stanowić właściwego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ucierpieć. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne zasady odnośnie rozmiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Węgorzyno dba żeby wszystkie paczki były transportowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się obracać a nawet być przygnieciona przez pozostałe pakunki.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Węgorzyno odbierając paczkę musi również ten dokument dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego warto myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Węgorzyno .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę