Kredyt od ręki – czy taki istnieje?

Poradnik

Kredyt od ręki – czy taki istnieje?

Na szczęście dla osób, które mają problemy ze spłatą swoich zobowiązań na rynku istnieją firmy dające kredyt bez konkretnej weryfikacji pożyczkobiorcy. Tego rodzaju kredyt można uzyskać nawet w ciągu 15 minut, tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu internetu. Oczywiście w niektórych przypadkach trzeba liczyć się nawet z kilkudniowym oczekiwaniem na uzyskanie pożyczki.

Od czego zależy czas oczekiwania na fundusze?
Przede wszystkim oczywiście opinia o nas w przypadku konkretnych firm, jednak tym co ma również bardzo duże znaczenie to fakt czy dana firma pożyczkowa dysponuje kontem w tym samym banku co my. Jeśli mamy dobrą opinię, a firma pożyczkowa może pochwalić się posiadaniem konta w tym samym banku to całą procedurę można zamknąć nawet w ciągu 15-20 minut.

Dokumenty
Większość firm nie ma problemu, aby udzielić pożyczki tylko na dowód, jednak niektóre będą wymagały od pożyczkobiorcy dostarczenia dodatkowych dokumentów. Może być to na przykład skan dowodu, zaświadczenie o zarobkach czy też zatrudnieniu bądź też nawet wyciąg z rachunku bankowego. Niestety tego rodzaju zaświadczenia i procedury powodują znaczne przedłużenie otrzymania pożyczki. Wtenczas też kredyt ten przestaje być kredytem dostępnym od ręki. Dodatkowo niestety pojawiają się różnego rodzaju utrudnienia w postaci konieczności posiadania np skanera.

Godziny
Dodatkowo bardzo dużo zależy od godzin, w których pracują osoby zajmujące się weryfikacją pożyczek. Niektóre firmy mają specjalne systemy, które rozpatrują wnioski przez 24 godziny na dobę, inne pracują tylko w określonych godzinach. Również wybranie złej godziny może spowodować opóźnienie w otrzymaniu pożyczki.

Weryfikacja
Niektóre firmy pożyczkowe wymagają weryfikacji w postaci dokonania przelewu na ich konto bankowe. Ma to sprawić, że zmniejszy się liczba oszustw i brania kredytów na czyjeś dane osobowe. Najczęściej przelew opiewa na kwotę od 1 grosza do 1 złotówki. Dane osoby robiącej przelew powinny być identyczne jak tej, która chce wziąć pożyczkę.

Jak widać kwestii, na które trzeba zwrócić chcąc uzyskać kredyt od ręki jest bardzo dużo, jednak takie kredyty rzeczywiście istnieją przy spełnieniu pewnych warunków.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments