Kocia miseczka – co nasze mruczki jeść powinny

Poradnik

Koty nie są tylko zwierzętami, ale przede wszystkim członkami rodziny. Żywienie kotów to temat rzeka – niekończąca się historia dyskusji tych, którzy o kotach wiedzą wszystko. Tylko czy wiedza rzeczywiście idzie w parze z tym, jak karmimy nasze mruczki?

 

O kotach słów kilka(dziesiąt)

To, że koty są stworzeniami znacznie się od nas różniącymi, nie budzi żadnych zastrzeżeń. Z obserwacji ich właścicieli wynika jednak, że często uważają oni koty za te, które nie wymagają pełnowartościowych pokarmów. W naturalnych warunkach koty jako zwierzęta mięsożerne żywią się gryzoniami. Nie dziwi więc, że hodowane w domu powinny odżywiać się przede wszystkim mięsem i produktami pochodzenia zwierzęcego. Jakiekolwiek inne składniki stanowią zatem tylko dodatek.

Żywienie domowe

Wielu właścicieli kotów jest przekonanych, że podawanie kotu resztek jedzenia jest rozwiązaniem najlepszym – nic nie kosztuje i nie wymaga większego wysiłku. Niestety, często zapominamy o tym, że decyzja o hodowaniu kota czyni nas osobami odpowiedzialnymi za właściwe żywienie i pielęgnację pupila. Kocie jedzenie nie może się ograniczać do podrzuconych mu resztek, ale powinno stanowić pożywny smakołyk z prawdziwego zdarzenia. Nie powinniśmy zatem oszczędzać na naszych futrzakach, tylko zadbać o to, aby odżywiały się odpowiednio do własnych potrzeb – dzięki temu będą zdrowe i szczęśliwe.

Gotowe karmy

Jeśli jednak nie chcemy sami przygotowywać jedzenia dla kota, możemy kupić gotową karmę. Ważne jednak, byśmy dobrali ją świadomie. Te sprzedawane w supermarketach właściwie nie zawierają mięsa i produktów odzwierzęcych. Większość to składniki roślinne i inne sztucznie przetworzone. Przed zakupem warto przeczytać etykietę – dobra kocia karma charakteryzuje się tym, że jej skład jest przedstawiony o wiele szczegółowiej i przede wszystkim możemy go sobie wyobrazić. Za najlepszy rodzaj karm niezmiennie uchodzą karmy bez zbóż – są bowiem w pełni dostosowane do potrzeb żywieniowych kotów.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermaan
Hermaan
6 lat temu

Bardzo dokladny tekst, streszczony i na temat, rewelacja!

Kociara
Kociara
6 lat temu

W pełni zgadzam się z treścią zawartą w artykule. Dodam jeszcze, że mimo że karma z wyższej półki jest droższa od tej tzw supermarketowej, to kot zje jej mniej, ponieważ ma więcej odżywczych składników i tym samym lepiej i szybciej wypełnia koci brzuszek 🙂 Po zjedzeniu karmy supermarketowej kot za chwilę znowu jest głodny, ponieważ zawiera ona 4% produktów pochodzenia zwierzęcego czyli tak na prawdę nie wiadomo czego. Zadbajmy o kocie brzuszki 🙂

Anna Nowak
Anna Nowak
6 lat temu

Kociaki… mój ulubiony temat! zawsze miło o nich poczytać! <3

Julia Nowicka
Julia Nowicka
6 lat temu

Super tekst, bardzo ciekawy temat – z przyjemnością się czytało. A jeśli chodzi o treść – badzo przydatna dla posiadaczy kotów!

domi
domi
6 lat temu

Bardzo ciekawy i na temat artykuł. Nie każdy posiadacz kota wie co powinien jego mruczek jeść. Ja często czytam takie poradniki bo sama mam aż 3 koty, i dzieki temu wiem co podawać jeść a czego nie wolno 🙂