Kiedy blokada na miejscu parkingowym jest niezbędna?

Kiedy blokada na miejscu parkingowym jest niezbędna?

Polecane i promocje
Szukasz optymalnego rozwiązania? Sprawdź nasz poradnik. Kiedy blokada na miejscu parkingowym jest niezbędna?

Kiedy blokada na miejscu parkingowym jest niezbędna?

Po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów. Wszystkie one muszą się również pomieścić na różnego rodzaju miejscach parkingowych. Wszakże samochodu nie używa się przez cały czas – każdego dnia na kilka godzin odstawiany jest on do garażu lub na parking.

Duże natężenie ruchu sprawia, iż parkingi są gęsto zastawione. Dlatego właśnie stosuje się dodatkowe wyposażenie parkingowe, którego zadaniem jest poprawa płynności ruchu oraz wyodrębnienie stref. Na rynku dostępne są przeróżne akcesoria produkowane w tym celu, a za jednymi z najczęściej stosowanych należy uznać blokady parkingowe.

Do czego służy blokada?

Blokada parkingowa jest stosunkowo popularnym wyposażeniem, ponieważ gwarantuje wyłączność na użytkowanie danego miejsca postojowego. Poza tym montaż blokady nie jest nadzwyczaj kłopotliwy, gdyż przytwierdza się ją do podłoża przy pomocy dedykowanych kotew i kołków. Wszystkie blokady mają oczywiście opcje zamykania i otwierania specjalnym klucze lub na kłódkę, w zależności od konkretnego modelu. Blokadę zamyka się w pozycji pionowej po opuszczeniu swojego miejsca, zapewniając sobie tym samym wolne stanowisko po powrocie.

Na jakim parkingu sprawdzi się blokada?

Z pewnością zastosowanie blokady parkingowej może się okazać szczególnie przydatne na parkingu osiedlowym z miejscami postojowymi przypisanymi do poszczególnych mieszkańców. Wprawdzie miejsca takie są zazwyczaj w widoczny sposób oznaczone tablicami rejestracyjnymi danego pojazdu, jednak często nie jest to wystarczające zabezpieczenie przed nieuczciwymi kierowcami. W takiej sytuacji przydaje się właśnie blokada parkingowa.

Innym przykładem obiektu, na którego terenie zastosowanie tego elementu będzie dobrym wyborem, jest parking firmowy. Wyżej postawione osoby w hierarchii firmy mają zazwyczaj osobiste miejsca postojowe, choć nie każdy pracownik musi być tego świadomy. Jakie musi być zdziwienie prezesa widzącego prywatne miejsce parkingowe, na którym znajduje się już inny pojazd. Zatem na czas nieobecności warto postawić blokadę parkingową, aby nie było więcej takich niespodzianek.

To samo można powiedzieć o parkingu przy szkole lub uczelni, gdzie wyraźnie widoczna blokada parkingowa będzie sygnałem dla uczniów, że dane miejsce należy do dyrekcji lub innych pracowników obiektu. Miejsca przeznaczone dla konkretnych osób – przeważnie dla doktorów lub władz szpitala – spotkać można również na parkingach przy szpitalach. Prawdę mówiąc, stosowanie blokady jest możliwe, a wręcz konieczne, na każdym parkingu z miejscami prywatnymi.

Gdzie zaopatrzyć się w blokadę parkingową?

Blokadę parkingową można zakupić w różnego rodzaju sklepach drogowych, które w swej ofercie posiadają szeroki wybór wyposażenia parkingowego i nie tylko. Wiele z nich prowadzi sprzedaż internetową, co w dzisiejszych czasach staje się już oczywistością. Tak też jest w przypadku firmy Maes, z której ofertą zapoznać się można po odwiedzeniu strony sklepu internetowego. Produkty z zakresu wyposażenia i otoczenia technicznego parkingu są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu każdy dopasuje je adekwatne do swoich wymagań. Maes posiada artykuły tylko od sprawdzonych dostawców, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością i niezawodnością.

źródło: MAES – dostawca blokad parkingowych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments