Jak giełda wpływa na amerykańską gospodarkę ?

Prasówki Warto przeczytać

Rynek akcji jest częstym wskaźnikiem ekonomicznym dla gospodarki amerykańskiej. Przedstawia on, jak wysoce radzą sobie wszystkie firmy giełdowe. Jeśli przedsiębiorcy są pewni siebie, będą uważać akcje, fundusze inwestycyjne lub szanse na produkcje. Niektórzy eksperci uważają, że rynki przewidują, co według najbardziej popularnych inwestorów będzie przeprowadzać rola w toku około sześciu miesięcy.

Jak giełda działa na amerykańską gospodarkę ?

Co robi amerykańską giełdę idealną dla inwestorów?

Amerykańskie rynki finansowe są bardzo zaawansowane i podejmują, że wejście marki na giełdę jest popularniejsze niż w nowych krajach. Nauki o spółkach są jeszcze złote do osiągnięcia. Wzbudza to przekonanie inwestorów z jakiegoś świata. W zysku amerykański rynek akcji przyciąga najwięcej inwestorów. Jest te urokliwe znaczenie dla amerykańskich firm, do którego umieją się udać, jeżeli są zdolne do wzrostu.
Trzy rodzaje, w które giełda oddziałuje na ziemię USA

Rynki giełdowe grają na podłogę na trzy podstawowe sposoby:

Rynki pozwalają małym inwestorom na inwestowanie w gospodarkę

Akcje pozwalają inwestorowi indywidualnemu na organizmie stron przedsiębiorstwa odnoszącego sukcesy. Bez giełd tylko duzi inwestorzy private equity i instytucje finansowe mogłyby korzystać przychody z wolnej gospodarki rynkowej Ameryki.
Rynki pomagają inwestującym w bitwie z inflacją

Inwestowanie na giełdzie pomaga oszczędzającym pokonać inflację w momencie. Rzeczą jest, że ceny akcji są średnio o 7% rocznie po uwzględnieniu inflacji. To wystarczy, aby zrekompensować większości inwestorów dodatkowe ryzyko połączone z byciem akcji, a nie obligacji (czy mieniem pieniędzy na koncie oszczędnościowym).

Rynki pomagają biurom w toku funduszu przedsiębiorczości

Rosnące, odnoszące sukcesy przedsiębiorstwa potrzebują funduszu na sfinansowanie wzrostu, a głównym źródłem jest zbyt akcji. Aby zebrać pieniądze w ten rozwiązanie, właściciele muszą sprzedać część marki oraz w ostatnim celu “upublicznić markę” w historii pierwszej oferty publicznej (IPO) działalności firmy. W ramach pierwszej oferty publicznej podejmuje się wysoką suma gotówki. Jest to i sygnał, że firma odnosi sukces na tyle ważny, iż być ją na proces IPO. Decyzją jest więc, że założyciele przedsiębiorstwa nie są już jego właścicielami, lecz udziałowcami. Założyciele mogą zachować pakiet kontrolny w nazwie, jeśli posiadają 51% udziałów.
Jak krach giełdowy gra na ziemię Stanów Zjednoczonych

Ceny akcji żyją w kolejce ekspansji cyklu koniunkturalnego. Ponieważ giełda jest wotum zaufania, krach może zniszczyć wzrost gospodarczy. Niższe ceny akcji oznaczają mniejsze bogactwo dla przedsiębiorstw, funduszy emerytalnych i inwestorów indywidualnych. Nazwy nie są w tytule uzyskać takich samych towarów na impreza i ekspansję.

Jeśli ceny akcji płacą się na dużym poziomie wystarczająco długo, inne firmy nie mogą osiągnąć środków na wzrost. Firmy, które ulokowały swoje pieniądze w praktyki, nie będą tworzyły wystarczającej ilości pieniędzy na dietę wynagrodzeń dla wszystkich, ani na sfinansowanie planów emerytalnych. Starsi ludzie mogą się przekonać, iż nie są wystarczająco dużo pieniędzy, aby przejść na emeryturę.

Rynek akcji nie jest gospodarką

Pomimo swojej ważnej role w gospodarki, rynek stronie nie istnieje taki jeden jak gospodarka. Rynek akcji jest nakłaniany przez emocje inwestorów. Mogą oni wykazywać irracjonalną bujność. Jest ona w czasu bańki aktywów też w rozmiarze cyklu koniunkturalnego. Zwracają się zbyt optymistyczne, pomimo iż nie ma szczegółowych danych, które potrafiły więc potwierdzić. Szczyt pojawia się tuż przed krachem.

Inwestorzy zdezorientowali rynek treści i ziemię w latach dwudziestych. Nie przekazywali sobie sprawy, że recesja podjęła się w sierpniu 1929 roku. Dopóki w październiku 1929 r. nie trafiło do krachu na zbytu, akcje wielki w głowę. Wiele kolejnych elementów wywołało Wielki Kryzys, który oddał się w 1939 roku. I dopiero w latach 50. rynek akcji wrócił do normy.

Zobacz artykuł żródłowy Jak giełda wpływa na amerykańską gospodarkę?

5 1 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Kula
Kamil Kula
1 rok temu
Daj ocenę :
     

Na giełdzie można fajnie zarobić. Ja sam wiele razy inwestowałem i sporo zarobiłem, chociaż też straciłem raz 2000 tysiące złotych i miałem przez to problemy finansowe, ale wyszedłem na prostą i nadal inwestuje.

Last edited 1 rok temu by Kamil Kula