Jak dopasować dźwigi budowlane do potrzeb Twojej firmy?

Jak dopasować dźwigi budowlane do potrzeb Twojej firmy?

Poradnik
Potrzebujesz informacji jaki dźwig budowany wybrać do swojej firmy? Każdy wydatek lub nowa inwestycja w przedsiębiorstwie, wymagają bardzo dobrego zastanowienia. Jedna nieprzemyślana transakcja i możesz stracić wszystko, na co pracowałeś w ostatnich latach. Taką niedobrą inwestycją, jeżeli tylko dobrze się nad nią nie zastanowimy, może być zakup żurawia budowlanego.

Jak dopasować dźwigi budowlane do potrzeb Twojej firmy?

W odniesieniu do firmy, która zajmuje się wznoszeniem różnego typu konstrukcji, żurawie budowlane stają się tak naprawdę podstawowymi urządzeniami, które musi ona posiadać na stanie. Jak wybrać właściwy żuraw stacjonarny do Twojej firmy?

Najbardziej istotne są zamówienia

Typ zamówień albo realizacji może Ci w znacznym stopniu pomóc w ustaleniu, jaki rodzaj dźwigu budowlanego musisz kupić. Jeżeli nie masz jeszcze swojego urządzenia, to na pewno często korzystasz z takiej usługi jak wynajem żurawi. Może wynajmujesz je od różnych firm lub tylko od jednej ulubionej. W tym przypadku dobrze jest popatrzeć w Twoje rachunki, aby sprawdzić, jaki rodzaj maszyny budowlanej wypożyczasz najczęściej lub wykonać analizę w oparciu o zrealizowane zlecenia. Gdy używasz na przemian obydwu dźwigów budowlanych, czyli małego i większego, czyli mini- żurawia, to możemy na początku poszukać firmy, która oferuje sprzedaż dźwigów.

Możesz oczywiście na początku kupić tylko jeden z nich. Po kilku miesiącach, a może latach, gdy firma się rozwinie w odpowiednim stopniu, możesz pomyśleć o zakupie drugiej maszyny budowlanej. Takie przeanalizowanie sytuacji jest bardzo dobrym pomysłem, gdy nie jesteś do końca przekonany, z jakiego sprzętu będziesz najczęściej korzystał. Co zrobić w przypadku, gdy nie wiesz, jaki rodzaj dźwigu stacjonarnego chcesz nabyć?

Pierwszym krokiem jest wypożyczenie żurawia

Bardzo dużo przedsiębiorców, który są aktywni na rynku, oferuje nie tylko sprzedaż dźwigów, ale również wypożyczanie sprzętów budowlanych. Taką firmą jest na przykład UTB Polska. Kiedy wiesz, że potrzeby Ci będzie na przykład mini żuraw, a nie wiesz do końca, jaki model będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, to dobrze jest skorzystać z usług wypożyczalni. Wiąże się to z o wiele mniejszym ryzykiem niż jego kupno. Taka strategia przypomina trochę jazdę próbną nowym samochodem. Możesz zrealizować jedno zamówienie za pomocą wybranej maszyny i wtedy dopiero podjąć decyzję, czy spełnia ona Twoje oczekiwania i czy będzie odpowiednia do prac, które wykonujesz na co dzień, Bardzo często firmy budowlane, które są krótko na rynku i nie mają jeszcze funduszy na zakup żurawia budowlanego, biorą maszyny budowlane w dzierżawę.

Kiedy po pewnym okresie działalności okazuje się, że firma całkiem dobrze sobie radzi i stać ją już na zakup nowego urządzenia, to gdy będziesz już świadomy, jakie możliwości ma wcześniej wypożyczony przez Ciebie dźwig, to wiesz, jaka maszyna budowlana jest Ci naprawdę potrzebna.

Co na ten temat sądzą specjaliści?

Profesjonaliści doskonale wiedzą o tym, że przy wyborze żurawia budowlanego należy wziąć pod uwagę jeszcze jego udźwig. Sprzedawca powinien Ci doradzić, jakie parametry sprzętu budowlanego, będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.

źródło: https://utbpolska.pl/wynajem/zurawie-budowlane-unic/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments