Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Czaplinek

zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia idzie na osiągnięcie niezłych efektów nawet przy długich brakach zębowych.

Implanty zębowe Szczecin

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do możliwości jesteśmy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Szczecin
mosty protetyczne Szczecin
ruchome protezy zębowe Szczecin

Wszystka z tych dróg ma bezpośrednie walory oraz braki, zatem warto zaznajomić się z nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto wzbogacić je jako łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Zapewne stanowić wtedy jeszcze kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba pewno żyć efektem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto wzbogacić je jako szybko. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest duży pomysł na zgryz, dlatego może kontynuować nie właśnie do interesów z żuciem, ale również do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może trafić też do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego czymś warto pomyśleć jak najszybciej – czyli w takim przypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uznawane są za najlepszą metodę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na czymś braku przez wszczepienie implantu w pole dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu montuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, które mogą posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do uzupełnienia jednego czy kilku braków. Takie podejście używa się ponadto w przypadku bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których nakłada się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich duża cena. Jeden wszczep wraz z koroną to koszt od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to i prosty forma na uzupełnieni brakujących zębów. Są one wersję dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej zbudowane z porcelany, które zakładane jest na bliskich dla braku zębach – w efekcie jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi być objęty zębami posiadającymi korzenie – to naprawdę zwane zęby filarowe. Zęby obecne są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane jest ponad zrobienie ich pomagania kanałowego. To brak tej metody, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po skończeniu mostu protetycznego jest nadzwyczaj dobry – jest on niemalże nie do poznania od pozostałych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów plus jest duża – mogą one zapewniać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ta sprawa to protezy ruchome, na przykład przygotowane z akrylu. To tani możliwość na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może powodować ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a ponadto trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów Więcej nie zapewnia ona oczywiście wysokiej mocy jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Szczecin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments