Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Dymek

Prowadząc własną firmę lub mając pracę na umowę o pracę, odprowadzamy daniny na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe wpłaty, które uiszczać musi każdy mający firmę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy wyjątkowo dbają o własne zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ostatnich latach w ekspresowym tempie otwierają się instytucje, które proponują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu uzupełniające świadczenie zapewni nam lepszy standard leczenia, krótsze okresy oczekiwania na poradę u doktora, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych urlopów chorobowych.

Koszty tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbytnio duże. Standardowe polisy rozpoczynają się od 70zł netto jak widać nie jest to zbyt uciążliwy wydatek a w chwili nieszczęścia ekspresowo może okazać się, że były to dobrze ulokowane pieniądze.

Warto więc chwilę zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. Może ono okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i pracy.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments