Dlaczego warto sterylizować koty

Dlaczego warto sterylizować koty

zologiczny

Sterylizacja kotów nie jest obowiązkowa, ale troskliwi właściciele mruczących czworonogów powinni zadbać o to, by ich zwierzak został w odpowiednim momencie wysterylizowany. Zabieg ten jest bezpieczny i skuteczny.

Sterylizacja kocurów zapobiega częściowo nieprzyjemnym zapachom. Wiele osób potwierdza, że po zabiegu ich kot zaprzestał uciążliwego oznaczania terenu, a praca gruczołów odpowiedzialnych za specyficzny koci zapach została unormowana.

Sterylizacja kotek zapobiega groźnym chorobom, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu zwierząt. Mowa między innymi o ropomaciczu, które może skończyć się zgonem kotki. Sterylizacja zapewnia kotce szczęśliwe życie bez trudów związanych z powracającym okresem rui oraz ciąży. Najważniejszym w sterylizacji kotów jest jednak fakt, że zabieg ten zapobiega niekontrolowanemu rozmnażaniu się tych zwierząt, a jest to wartość trudna do przecenienia.

Warto sterylizować zwierzęta dla ich własnego zdrowia oraz bezpieczeństwa. Mnóstwo kociąt i dorosłych kotów szuka swojego domu, mieszkając w schroniskach i domach tymczasowych. Nie warto powoływać na świat kolejnych kocich istnień, gdy tak wiele zwierząt wciąż pokutuje za brak rozwagi właścicieli i zasila szeregi schronisk.

Artykuł powstał dzięki serwisowi metoda spławikowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments