Delikatna skóra w okolicach oczu – jak dbać o jej wygląd?

Delikatna skóra w okolicach oczu – jak dbać o jej wygląd?

Warto przeczytać
Nie bez powodu zwykło się mówić, że oczy są zwierciadłem duszy. Można ten frazeologizm rozumieć metaforycznie, można bardziej dosłownie. Faktem jednak jest, że podczas pierwszego spotkania z drugą osobą często najpierw nawiązujemy kontakt wzrokowy. I na początku każdej relacji bardzo dużo zależy od tego, jakie wrażenie zrobi nasze spojrzenie oraz kondycja skóry w okolicach oczu.

 

Cienie pod oczami, podkrążone oczy, opuchlizna, zmarszczki mimiczne – skóra w tym bardzo wrażliwym obszarze jest często narażona na wystąpienie różnych niedoskonałości. Trudno również jednoznacznie wskazać konkretną przyczynę takich zmian. W jednym przypadku będą to głównie czynniki zewnętrzne, np. nałogi i niewłaściwa dieta, w innym wewnętrzne – na czele z postępującym procesem starzenia. Oczywiście nie wszystkie ze wspomnianych niedoskonałości da się całkowicie usunąć. Są jednak sposoby na to, aby zdecydowanie zmniejszyć widoczność nieestetycznych zmian w okolicach oczu.

Bo lepiej zapobiegać, niż leczyć

Prawda stara jak świat, ale trudno wyobrazić sobie skuteczne dbanie o skórę w okolicach oczu, bez zmiany trybu życia. Procesów związanych ze starzeniem nie jesteśmy w stanie zahamować. Trudna jest również walka z niedoskonałościami, których przyczyna tkwi w uwarunkowaniach genetycznych. Niemniej, zrezygnowanie z używek, a już w szczególności z papierosów, to pierwszy krok w kierunku poprawy wyglądu skóry – także w okolicach oczu. Podobnie jest zresztą ze spożywanymi produktami spożywczymi oraz jakością snu. Oczy są bowiem nie tylko zwierciadłem naszej duszy, ale też odzwierciedleniem kondycji całego organizmu. Rzucając palenie, dbając o regularny sen czy rezygnując z ciężkostrawnych potraw, na pewno automatycznie nie pozbędziemy się zmarszczek bądź innych mankamentów urody. Ale już na starcie wyeliminujemy kilka czynników zewnętrznych, które przyczyniają się do powstawania wielu problemów skórnych.

Bo wszystko zaczyna się w domu

Właściwa pielęgnacja domowa to kolejny krok, który należy podjąć w walce z nieestetycznymi zmianami w okolicach oczu. Z naciskiem na „właściwa”. Co ciekawe, nie musi wcale chodzić o stosowanie drogich kosmetyków. Takie preparaty powstają często na bazie łatwo dostępnych produktów spożywczych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby w zaciszu domowym zastosować najzwyklejsze okłady z ogórków, czarnej herbaty, jabłek czy nawet surowych ziemniaków. A jeżeli już zdecydujemy się sięgnąć po preparaty sklepowe, pamiętajmy o tym, aby zawsze sprawdzać ich skład. Niektóre kosmetyki mogą bowiem zawierać nie tylko substancje o korzystnym działaniu, ale też te podrażniające skórę, m.in. alkohole. Trudno tutaj o żelazną zasadę, jednak zazwyczaj – im krótszy skład danego preparatu, tym lepiej dla naszej skóry.

Delikatna skóra w okolicach oczu – jak dbać o jej wygląd?

Bo warto zaufać specjalistom

Niestety… nie w każdym przypadku można samodzielnie osiągnąć zadowalające rezultaty. Zwłaszcza wtedy, gdy przez lata zaniedbywaliśmy pielęgnację skóry w okolicach oczu. Podobnie będzie zresztą przy problemach o podłożu genetycznym. W takich okolicznościach zarówno zmiana trybu życia na zdecydowanie zdrowszy, jak i stosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych, mogą okazać się działaniami niewystarczającymi. Warto wtedy pomyśleć o profesjonalnej kuracji gabinetowej, która pomoże w walce o estetyczny wygląd skóry w okolicach oczu.

Współcześnie do wyboru są różne zabiegi tego typu, m.in. mezoterapia igłowa lub mikroigłowa (z ampułkami zawierającymi składniki aktywne), fale radiowe (RF) czy eksfoliacja kwasami (AHA, BHA lub PHA). Przy problemach ze zmarszczkami, workami bądź cieniami w okolicach oczu, doskonale sprawdzi się również karboksyterapia (terapia z dwutlenkiem węgla). Ponadto, coraz większym zainteresowaniem wśród osób z takimi problemami cieszy się wampirzy lifting, czyli zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Przy pierwszym kontakcie z kosmetologiem warto zapytać o każdą z tych kuracji.

Źródło publikacji: salon urody Qclinique

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments