Blizny pooperacyjne usuwanie za pomocą lasera

Blizny pooperacyjne usuwanie za pomocą lasera

Polecane i promocje Uroda i zdrowie

Sprawdź w jaki sposób pokonać uciążliwy problem.

 

Usuwanie blizn potrądzikowych

Blizny potrądzikowe są naturalnym etapem leczenia trądziku szczególnie wśród młodych ludzi (w 80% problem ten występuje u dziewczyn), ale również zdarza się u starszej części społeczeństwa. Pojawienie się takich blizn bardzo często wywołuje dyskomfort psychiczny, dlatego osoby na to cierpiące szukają każdego sposobu aby poradzić sobie z tym problemem.

Pomimo tego, że na rynku istnieje bardzo dużo różnego rodzaju kosmetyków problem ten nie ustępuję. Branża dermatologiczna proponuje wiele sposobów na to aby, skutecznie poradzić sobie z bliznami potrądzikowymi. Jako główną metodę można wymienić laserowe usuwanie blizn. Najpierw jednak, warto rozważyć kiedy powinniśmy się zainteresować takim tematem.

Blizny powstają na skutek nieodwracalnego uszkodzenia skóry. Zastępują one ubytki na skórze tkanką łączną włóknistą. Głównym celem usuwania takich blizn jest wypełnienie ubytków i wygładzenie powierzchni skóry. Skóra z takimi bliznami jest zwykle mieszana, a na jej powierzchni znajduję się martwy naskórek, który utrudnia oddychanie skóry.

Gdy widzimy takie zmiany na naszej skórze lub skórze naszych bliskich należy udać się do dermatologa i bliżej zainteresować się tematem usuwania blizn potrądzikowych.

Usuwanie blizn laserem

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania blizn jest zastosowanie lasera. Od kilku lat stosuję się go do innego rodzaju zabiegów kosmetycznych jak np. odmładzanie skóry. Obecnie znalazł zastosowanie przy usuwaniu blizn potrądzikowych. W przeciwieństwie do innego rodzaju metod takich jak peeling, laser jest w pełni skuteczny i bardzo bezpieczny a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Co ważne zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, co jest dużym plusem tej metody. Zabieg usuwania blizn metodą laserową polega na tworzeniu przez wiązkę lasera mikrouszkodzeń w miejscach gdzie są blizny.

W miejscach tych pozostaję zdrowa nienaruszona tkanka, która ułatwia gojenie się skóry. Liczba takich zabiegów jest uzależniona od tego jakiej wielkości i głębokości są blizny. Średnia ilość zabiegów to około 6. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie można wykonywać ich jeden po drugim. Skóra po zabiegu musi się dobrze zagoić, dlatego przerwa pomiędzy jednym a drugim zabiegiem trwa od 1 do 2 miesięcy. Cała terapia trwa trochę czasu, ale patrząc na końcowy efekt warto uzbroić się w cierpliwość.

Mity na temat usuwania blizn laserem

Na temat metody laserowej narosło wiele szkodliwych mitów. W internecie można znaleźć opinie, że metoda laserowa pali obszar skóry i to powoduje ból i pieczenie podczas zabiegu. Takie opinie są bardzo szkodliwe i co najważniejsze nieprawdziwe. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się ze specjalistą, który na pewno wytłumaczy na czym ten zabieg polega.

Czy warto korzystać z usuwania blizn?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego na czym Ci najbardziej zależy. Jeśli chcesz usunąć lub zminimalizować brzydki wygląd blizny to zabieg usuwania laserem jest dla Ciebie, natomiast jeśli chcesz walczyć laserem z infekcją bakteryjną wtedy zdecydowanie nie jest to dobry pomysł.

źródło: https://www.dermexpert.pl/oferta,usuwanie-blizn.html

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments